Jaki klej do okleiny? Połączenie elastyczne.

Czyli chemia w lutnictwie.

Moderator: poco

poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-06-15, 14:12

Popiku, to nie daje grubszej warstwy! Ten poliuretan da Ci grubą warstwę, ale nie kostny. Praktycznie niewiele zostaje po dokładnym wyciśnięciu. To jest w myśl zasady, że klej trzyma, gdy go ni ma.
Z tymi włóknami, to możesz przefajnować, a mianowicie tak sklejony fornir będzie się zwijał, nie ma bata. To już lepiej sklejać warstwy pod kątem, ale nie równolegle kiedy chcemy sami robić sklejkę, a kiedy oklejamy, to powinniśmy oklejać dwustronnie z powodu j.w., gdzie na stronę niewidoczna można dać gorszy gatunek. Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
popik10

Post autor: popik10 » 2012-06-15, 17:37

Popiku, to nie daje grubszej warstwy!
Jeśli do sklejki dokleisz okleinę to daje większą grubość o 0.6 mm
Sorki nie wyjaśniłem myśli. A sklejka już ma dużą grubość.
Z tymi włóknami, to możesz przefajnować, a mianowicie tak sklejony fornir będzie się zwijał, nie ma bata.
na bank nic się nie stanie, sprawdzone organoleptycznie, wystarczy sprawdzić w którą stronę się skręca fornir i dać naprzemiennie
Pozdrawiam
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-06-15, 18:57

Ja miałem wątpliwość tylko w odniesieniu do wykonania sklejki bez krzyżowania włókien. Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
tata_perkusisty
Posty: 107
Rejestracja: 2012-05-28, 13:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tata_perkusisty » 2012-06-15, 20:56

W temacie grubych sklejek /wiem że Wy o czym innym ale.../ te których używam to sklejki lotnicze. Przeważnie to 2 do 2,5 mm ale kupić można nawet 1,5 mm z trzech warstw, te 2,5 maja warstw 5.

Co do sklejki i krzyżowania włókien na YT jest filmik na którym firma dw chwali się jak to robi korpusy bębnów, ze sklejki krzyżowanej pod różnymi kątami - ma to ogromny wpływ na końcowe brzmienie, więc daje to kolejne pole do popisu :-D
Ostatnio zmieniony 2012-06-16, 18:18 przez tata_perkusisty, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Radek tata Ernesta.
Wirowanie pędzli: http:/www.forumlutnicze.pl/forum/viewtopic.php?p=9249
ODPOWIEDZ