Drewniany pickguard z fornirowej "kanapki"

Jak się to robi ... pytania i odpowiedzi.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
Sceadugenga
Posty: 10
Rejestracja: 2021-04-19, 17:42
Lokalizacja: Kraków

Drewniany pickguard z fornirowej "kanapki"

Post autor: Sceadugenga » 2021-04-20, 11:11

Jak wspomniałem w swoim powitalnym poście, moim pierwszym planem jest podrasowanie mojego Squiera Precla, (dokładnie tego):

https://shop.fender.com/en-PL/squier-el ... l?rl=en_US

Od strony technicznej planuję wymienić mostek na Hipshot Kickass w wersji niklowanej - jeśli tylko znowu pojawi się w Europie (wygląda na to, że Covid "zeżarł" wszystkie europejskie zapasy).

Natomiast od strony estetycznej myślę o zastąpieniu pickguarda czymś bardziej naturalnym - tak się składa, że mam słabość do słojów drewna. Myślałem, o zrobieniu trzywarstwowej sklejki (oryginalny pickguard to "kanapka" z plastiku). Wstępny plan to klon barwiony na czarno + klon naturalny (tak jak podstrunnica) a na wierzch fornir z hebanu. Wszystko wstępnie planuję zabezpieczyć tężejącym olejem, np. TruOil i wypolerować.

Czy to ma sens? Robił ktoś coś podobnego i mu wyszło?
Awatar użytkownika
SebastianL
Posty: 749
Rejestracja: 2020-06-16, 08:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Drewniany pickguard z fornirowej "kanapki"

Post autor: SebastianL » 2021-04-20, 11:31

Możesz taki laminat zrobić, o ile znajdziesz arkusze o odpowiednich wymiarach. Na allegro jest tego dość sporo w sprzedaży detalicznej (naturalne, egzotyczne itp.), jednak zwykle mają one rozmiar kartki A4, który może okazać się zbyt mały. Pierw musisz znaleźć ofertę odpowiednich arkuszy.

Warto też wziąć pod uwagę, że forniry zwykle mają 0,5 mm, a taka płyta powinna mieć pewnie z 2,5 mm. Będziesz musiał więc zrobić więcej warstw, przykładowo czerń/czerń/biel/biel/heban.
ODPOWIEDZ