Odchylony gryf w konstrukcji NTB

Jak się to robi ... pytania i odpowiedzi.

Moderator: poco

intaro
Posty: 100
Rejestracja: 2009-08-04, 13:12
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odchylony gryf w konstrukcji NTB

Post autor: intaro » 2012-01-19, 23:05

Witam wszystkich

Mam prośbę do Was o rady na temat przygotowania odchylonego gryfu w gitarze NTB.
Gitary o tej konstrukcji już robiłem ale z gryfem prostym, teraz chce spróbować zrobić z odchylonym. I mam na to kilka pomysłów ale zastanawiam sie który lepszy i pewniejszy żeby nic nie schrzanić. Czy najpierw uzyskać ten kąt na samym gryfie i potem doklejać części korpusowe czy odwrotnie. Jeśli odwrotnie to jak to strugać żeby ten kąt uzyskać na samym gryfie a nie zestrugać niepotrzebnie też korpusu. Ja mam swój "typ" ale chciałbym uzyskać też porady od Was i skonfrontować z moim pomysłem :)
Pomożecie? :)
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2012-01-20, 00:05

Uzyskanie tego kata jest proste . Doklejasz boczki pod zadanym katem , wystajacy naddatek topu zbierasz i juz. Nalezyz tylko pamietac , ze srodek musi byc w tym wypadku troche "grubszy" , w przeciwnym razie moze Ci go zabraknac z tylu.Mozesz tez przykleic podstrunnice i postawic most dla proby na czesci srodkowej , zebrac tyle ile potrzebujesz i potem dokleic boczki , mozesz tez wszystko obliczyc lub wykonac dokladnie wedlug zrobionego planu , bo wszystkie wymiary sa znane.
No i nie wszystkie NTB sa NTB chociaz tak wygladaja.
ODPOWIEDZ