Projektowanie - obliczenie grubości podstrunnicy itp...

Jak się to robi ... pytania i odpowiedzi.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2014-04-30, 10:58

PiotrCh pisze:cześć,
Kolorowy rysunek można dołączyć dla frajdy;)
Piotr
Ale widać był potrzebny, żeby zmobilizować do udzielenia podpowiedzi :P
Oczywiście wiadomo, że najpierw muszę znać realne wymiary elementów. O tym już się przekonałem i już poprzednią gitarkę robiłem zgodnie z tą zasadą - hardware na stole.

Powyższy mój rysunek zawiera skrót myślowy - oczywiste, że najpierw trzeba wszystko zwymiarować.

Pozostaje mi żywić nadzieję - że rysunek "sam wyjdzie", po zastosowaniu realnych wymiarów. Bo Tu się właśnie rozchodzi o te ostatnie zdania Piotra:
PiotrCh pisze: Jak będziesz miał te dane, to zacznij liczyć kąty zgodnie z zasadami geometrii i trygonometrii. Te założenia i zależności geometryczne to jest właśnie projekt.
Jak i od czego liczyć?

Może na chwilę przerwiemy temat - a wrócimy, jak będę miał już osprzęt i więcej konkretów.
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2014-04-30, 14:11

To luźny temat, więc żaden offtop.
Przy tele również nie miałem problemu, ale przy pierwszej gdzie był mostek TOM - była już pewna niespodzianka - i trzeba było wpuszczać. Czy nie można tego wcześniej przemyśleć?

Aha. No i widzę, że źle nazwałem wątek i chyba stąd też zamieszanie. Chyba Makowy to już zauważył, że to nie podstrunnica ma być grubsza tylko płaszczyzna gryfu uniesiona nad płaszczyzną korpusu - To o tyle istotne, że będzie to NTB. Normalnie jakbym zrobił zbyt wysoką stopę gryfu, to sobie spiłuję o kawałek i po problemie. Przy ntb, trzeba będzie cały korpus "piłować" o tę odrobinę.

Już Zenek podał wymiary na które trzeba zwrócić uwagę. Jest się do czego odnieść.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2014-04-30, 15:37

A dlaczego nie wytniesz gryfu z uskokiem do doklejki? To dalej będzie NTB, dokleisz top ale nie będzie tak dużego frezowania deski, a podstrunnicą przykryjesz łączenie topu z gryfem.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2014-04-30, 16:05

Wytnę z uskokiem.
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Re: Projektowanie - obliczenie grubości podstrunnicy itp...

Post autor: shopiK » 2015-07-26, 07:20

Heh. Trochę odkopuję, ale tu znalazłem odpowiedź na moje wątpliwości:
ODPOWIEDZ