Wszystko na temat pręta vintage.

Jak się to robi ... pytania i odpowiedzi.

Moderator: poco

godzio25
Posty: 1
Rejestracja: 2014-05-18, 19:40
Lokalizacja: Poznań

Wszystko na temat pręta vintage.

Post autor: godzio25 » 2015-06-12, 12:38

Ten temat pewnie już był wałkowany kilka razy, ale omawiany był w wielu różnych tematach na forum. Znalezienie wszystkich informacji na ten temat nie jest łatwe, a może to pomóc wielu osobom, które podejmują się pierwszy raz budowy gryfu z takim prętem.

Sam aktualnie jestem na etapie budowy gryfu do tele i ciekawi mnie kilka kwestii na ten temat. Zacznijmy od tego, że pręt typu vintage jest trudno dostępny na portalach aukcyjnych (chyba, że po prostu nie umiem szukać to niech mnie ktoś poprawi :) ). Powiedzcie jak powinien być skonstruowany taki pręt? Jakie są rodzaje kotwy na zakończeniu i który polecilibyście najbardziej? Rowek pod pręt powinien być wyfrezowany po łuku, dla tego kolejne pytanie brzmi: Jak powinien wyglądać łuk i na jaką głębokość powinien być wyfrezowany? Czy rowek może być wyfrezowany na prosto, a łuk może zostać zastąpiony wklejką?

Kilka takich pytań mi się nasunęło, ale piszcie wszystko co wiecie na ten temat. Jeśli moderatorzy uważają, że ten temat był wałkowany setki razy, to proszę o usunięcie, ale myślę, że wszystkie informacje znajdujące się w jednym temacie mogą być bardzo pomocne.

Pozdrawiam forumowiczów ;)
Kolego. Nie czytałeś regulaminu, nie pomyślałeś o kindersztubie i dlatego temat zamykam. Wrócimy do niego po spełnieniu wymagań.
Zablokowany