Akustyk - reset gryfu, rozwazania nad kolejnoscia dzialan.

Jak się to robi ... pytania i odpowiedzi.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
Makowy
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-21, 22:07
Lokalizacja: Dublin

Akustyk - reset gryfu, rozwazania nad kolejnoscia dzialan.

Post autor: Makowy » 2016-02-19, 11:38

Moze niedokladnie nad cala procedura. Resetow juz troche w zyciu zrobilem, teraz mam szczegolny przypadek. Mianowice, podstrunnica jest rowniez oddzielnie. To starsza gitara, jeszcze oryginalnie bez truss roda, stad reset i przy okazji instalacja preta.
I teraz pytanie - lepiej przykleic gryf najpierw i podstrunnice potem, czy najpierw podstrunnice do gryfu i calosc do pudla? Jake za i przeciwy? ;)
Awatar użytkownika
Piotrek_Violin
Posty: 320
Rejestracja: 2011-08-26, 20:55
Lokalizacja: Oslo

Re: Akustyk - reset gryfu, rozwazania nad kolejnoscia dziala

Post autor: Piotrek_Violin » 2016-02-19, 13:01

Zależy czy śrubę regulacji umieszczasz o strony pudła czy od strony główki. Ale ja zawsze przyklejam najpierw szyjkę a później podstrunnicę. Dlaczego ja właśnie tak robię, ponieważ później mogę lekko szlifnać miejsce załamania pudło/gryf, poza tym łatwiej mi się dokleja szyjkę bez podstrunnicy. W momencie gdy śrubę regulacji umieszczasz od strony pudła, zdecydowanie za taką kolejnością. Doklejasz szyjkę, instalujesz pręt, nad prętem doklejasz zaślepkę i doklejasz podstrunnicę.
Awatar użytkownika
Makowy
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-21, 22:07
Lokalizacja: Dublin

Re: Akustyk - reset gryfu, rozwazania nad kolejnoscia dziala

Post autor: Makowy » 2016-02-19, 13:24

Tak też sobie myślałem, a zastanawiam się dlatego, że po prostu wcześniej podstrunnica zawsze była na gryfie i w ten sposób jeszcze nie robiłem. Dzięki :D
Śruba od pudła.
Awatar użytkownika
Piotrek_Violin
Posty: 320
Rejestracja: 2011-08-26, 20:55
Lokalizacja: Oslo

Re: Akustyk - reset gryfu, rozwazania nad kolejnoscia dziala

Post autor: Piotrek_Violin » 2016-02-19, 15:47

Jesli nie zdejmujesz podstrunnicy pasowaloby albo splanowac podstrunnice radius blokiem albo dopasowac klina pod podstrunnice by nie bylo babola w miejscu laczenia szyjki z pudlem
Awatar użytkownika
Makowy
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-21, 22:07
Lokalizacja: Dublin

Re: Akustyk - reset gryfu, rozwazania nad kolejnoscia dziala

Post autor: Makowy » 2016-02-19, 17:30

No, to oczywiste, takie babole ciężko potem na samych progach zgubić ;)
Przyklejony gryf, wszystko ładnie siedzi, jutro dopasowywanie i klejenie podstrunnicy. Dzięki raz jeszcze :)
ODPOWIEDZ