Podstrunnice

Wszystko związane z lutnictwem, a nie pasujące do innych działów

Moderator: Jan

KonradP
Posty: 16
Rejestracja: 2013-10-08, 13:09
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Podstrunnice

Post autor: KonradP » 2013-10-09, 21:57

Witam,

Małe pytanko nieco z innej beczki. W niedalekiej przyszłości miałbym zamiar otworzyć małą produkcję podstrunnic z jawora oczkowanego.

Z drugiej strony nie wiem jak to wygląda ze zbytem.. chętnie kupujecie gotowe podstrunnice?

Co o tym sądzicie? Oczywiście podstrunnice robione bylyby z najlepszego materiału jak na załączonym zdjeciu.

Pozdrawiam,
KonradP
Załączniki
34 (1).JPG
Najwyższej klasy drewno rezonansowe:
www.drewbas-tonewood.com
popik10

Post autor: popik10 » 2013-10-10, 05:30

W mojej opinii zdecydowana większość użytkowników forum woli kupić gotowe podstrunnice.
Przyczyn nie będę szukał. Ale to czy się sprzedadzą jak zwykle zależy od ceny. Materiał (ten pokazany) piękny.
A jak z sezonowaniem i wilgotnością??
Pozdrawiam
KonradP
Posty: 16
Rejestracja: 2013-10-08, 13:09
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: KonradP » 2013-10-10, 10:12

Szczerze mówiąc cenowo jeszcze się nie orientowałem jak to wygląda. W marcu 2014 zamierzamy pojawić się na Musikmesse we Frankfurcie, wtedy będę miał możliwość sprawdzenia cen konkurencji(Wiadomo są to ceny europejskie, nie na każdą polską kieszeń, dlatego też bede myślał o wprowadzeniu małego rabatu dla krajowych klientów).

Materiał jest przepiękny i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że prawdopodobnie nikt na świecie handlujący jaworem oczkowanym posiada tą klasę ;) W zeszłym roku na targach w Cremonie były jawory oczkowane lecz naprawdę w mizernej jakości.

Co do sezonowania to aktualnie jestesmy troche "z tylu" nad konkurencją. Najstarsze drewno które posiadamy aktualnie na stanie wacha się od 2,5 do 3 lat. W tym właśnie Birdseye maple.
Posiadamy również małą suszarnie, z której aktualnie nie korzystamy, ponieważ naszą domeną jest jakość oraz suszenie drewna w naturalny sposób. Jeśli produkcja miałaby wypalić to suszarnie będę musiał jednak uruchomić.
Najwyższej klasy drewno rezonansowe:
www.drewbas-tonewood.com
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2013-10-10, 10:17

A czy na pewno klon oczkowy nadaje się na podstrunnice? Zaznaczam, że się nie znam, tylko pytam. Bo wygląda to niejednorodnie (pięknie zresztą). Czy nie będzie problemów z "wilkami"?
KonradP
Posty: 16
Rejestracja: 2013-10-08, 13:09
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: KonradP » 2013-10-10, 10:31

Nadaje się. W Cremonie wielu lutników brało od nas kawałki na podstrunnice.

Tu odsyłam do strony mayoness link
Najwyższej klasy drewno rezonansowe:
www.drewbas-tonewood.com
ODPOWIEDZ