[KUPIĘ[ Szablon do korytka do nacinania slotów na progi

Czyli ogłoszenia.

Moderator: Jan

Tanto
Posty: 274
Rejestracja: 2013-10-22, 19:04
Lokalizacja: Dobra

Re: [KUPIĘ[ Szablon do korytka do nacinania slotów na progi

Post autor: Tanto » 2015-12-06, 15:59

molu pisze:Ciekaw jestem jak Ci wyjdzie to cięcie laserem. Mam gdzieś szablon z plexi 2 lub 3mm wycinany laserem.. przytopione krawędzie, przez co sloty na pin są delikatnie mniejsze niż to było planowane. Może to kwestia maszyny, nie znam się.

T.
To kwestia technologii, wycinanie laserem powoduje topienie się materiału, w przypadku tworzyw sztucznych nie da się tego uniknąć.

shopiK, dawno nie zaglądałem żeby nie stresować się tym że coś tworzycie, a u mnie większość projektów (nie tylko lutniczych) stoi w miejscu :-( Gdyby nie to, to już dawno bym się odezwał.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: [KUPIĘ[ Szablon do korytka do nacinania slotów na progi

Post autor: poco » 2015-12-06, 16:12

Molu. A wrzuciłeś pytanie, co sądzimy o takich to, a takich szablonach? ;-) :-D
To nie jest ważne. I tak sam będziesz musiał dojść do pewnych technicznych aspektów korzystania z tego szablonu w Twoich warunkach i wtedy będziesz się zastanawiał. Tak, że nie ma co się stresować. Tylko przy odbiorze weź sprawdź dokładność wykonania tego szablonu poprzez/ przy użyciu wcześniej zrobionych do tego celu sprawdzianów. Np trzy sztuki przekrojowo progowy próg 2, 7 itp. i 1-2 dystansowe np 3-10, 5- 14. Jak będzie cacy, to zapłacisz, a jak nie , to do poprawki. Ty za to płacisz pieniędzmi nie fałszywymi i taki nie fałszywy towar chcesz nabyć.
Gdyby te szablony były w miarę tanie, ogólnodostępne, to nikt by sobie pierdołami głowy nie zawracał. A tak , każdy z nas by chciał, aby był to szablon wieczny.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Re: [KUPIĘ[ Szablon do korytka do nacinania slotów na progi

Post autor: molu » 2015-12-06, 16:44

Ja się nie stresuję :) Szablon, o którym napisałem został zastąpiony stalowym i problem zniknął. Na szczęście zapłaciłem tylko za materiał, za wycinanie nic. Po znajomości było robione.

ps. shopiK - w sklepie, do którego podawałem link, za kwotę niewiele większą niż zapłaciłeś albo taką samą, miałbyś dwa dwustronne szablony i pewność, że jest OK.

T.
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Re: [KUPIĘ[ Szablon do korytka do nacinania slotów na progi

Post autor: shopiK » 2015-12-06, 17:13

poco pisze:Molu. A wrzuciłeś pytanie, co sądzimy o takich to, a takich szablonach? ;-) :-D
To chyba do mnie Rysiek pisał :-)
Oczywiście nie będę płakał nad rozlanym mlekiem. Radziłem sobie jak umiałem - narysowałem projekt, wysłałem. Nie będę trzymał kuriera pod domem mierząc szablon, ale co z tego wyjdzie poinformuję. Wciąż jestem w początkach mojej przygody - wciąż poszukuję - liczę się z błędami :-)

Myślę, że dobrze, że wątek się rozwinął w ten sposób. Jak jeszcze rozrośnie się dyskusja (w sytuacji np. porażki) to można będzie go przenieść np. do działu narzędzia.
ODPOWIEDZ