Klucze do Defila

Czyli ogłoszenia.

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
hubertus
Posty: 199
Rejestracja: 2012-08-15, 13:40
Lokalizacja: Łódź

Klucze do Defila

Post autor: hubertus » 2012-11-07, 00:21

Wyremontowałem jakiś czas temu gitarę Defil typu hollow body. Niestety oryginalne klucze do niczego się już nie nadają, kołki odpadają, ciężko pracują, nie trzymają dobrze itd.
Oczywiście mógłbym bez problemu założyć uniwersalne nowe klucze, ale nie zrobię tego, bo zależy mi na historycznej autentyczności tego instrumentu i chcę założyć do niej seryjne klucze.
Jeżeli ktoś jest w posiadaniu takich kluczy i mógłby mi pomóc, bardzo proszę o kontakt, chętnie odkupię komplet!

Chodzi o coś takiego:
Załączniki
klucze defil.jpg
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-11-07, 00:38

Weź kolego rozbierz te klucze na czynniki pierwsze, wyczyść z rdzy, lekko przetrzyj oliwką i będą śmigać. To jest przecież przekładnia ślimakowa i jako taka rządzi się prostymi prawami mechaniki.
Trochę kłopotu możesz mieć z połamanymi pokrętłami, gdyż są one laminowane na trzpieniu ślimaka, ale możesz je wykonać z żywicy epoksydowej i polakierować lakierem samochodowym. Formę wykonać, to pestka. Wystarczy gips i troszkę lakieru, bo wzorzec masz przynajmniej jeden.
Oczywiście, jest to zamiast , a nie tylko. Być może znajdzie się na forum dostawca.
Może też być tak, że da się wykorzystać same ślimaki z kompletów do akustyków, bo były one takie same i wystarczy tylko przełożyć.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ