Jaką muzykę gracie?

Na każdy temat ...

Moderator: poco

Kris
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-05, 21:46
Lokalizacja: Stok Lacki k. Siedlec

Jaką muzykę gracie?

Post autor: Kris » 2011-09-15, 17:39

Drodzy forumowicze, naszła mnie pewna myśl. Bo przecież instrumenty robimy nie po to, aby pod ścianą stały i ładnie wyglądały ale przede wszystkim, żeby na nich grać. Stąd moje pytanie co gracie najchętniej? Jakie utwory lubicie grać? Mogą być z tytułu mogą pojawiać się wykonawcy bo przecież wielu ma swój charakterystyczny styl. Mile widziane próbki. Może ktoś gra w zespole? Chętnie posłuchamy.

Ja jestem fanem dziadków rocka. Ostatnio dużo gram Claptona i Dire Straits (Na potęge Layla, Wonderfull tonight, Sultains of swing oraz money for nothing- nigdy się nie nudzą). Lubię też pobrzdąkać czasami Carlosa Santane, Garry'ego Morea, polskiego starego rocka (np. lady pank, goldenlife, urszula) oraz Slasha (zarówno guns n roses jak i z solowej płytki)
a ulubiony standart na rozgrzewkę to Jonny B Goode.

Jest jeszcze wiele utworów które wpadną w ucho i mówię sobie- chce to zagrać. Ale ci wykonawcy powtarzają się regularnie :D


Pozdrawiam i czekam na wasze wypowiedzi :)
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2011-09-15, 20:12

Ja się podpisuję pod starego rocka też. Generalnie nie mam ulubionej muzy. Z każdego gatunku podobają się mi jakieś utwory.

Z zespołem gramy blues-a i rock-a (Deep Purple, Uriah Heep, Dżem, Led Zeppelin, TSA itp) W planach jeszcze inne ale tak naprawdę też jeszcze nie wiemy, bo repertuar się powoli tworzy. Ale fajnie jest.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2011-09-15, 21:23

Taką, jaką lubię najbardziej i na której się wychowałem. The Beatles , The Jardsberts i inne z Claptonem, The Shadows, CCR, Sputniks, Quin, Santana, RStons polskie prawie wszystkie np. NC,CC,Blekaut, bizony, CzG, Niemen, 2+1 itd,ale z muzyką pop w większości, zwłaszcza lata 60 i wzwyż. Wszystko zależy co mi w duszy gra w danej chwili. Gram dla siebie, jak mam splina i jak jestem zdenerwowany. Nie trawię tego współczesnego bełkotu dla którego najważniejszy jest rytm-zero treści i szczątkowa melodia, chyba go nie rozumiem. Jakieś hip-hopy, metale i pochodne dla mnie nie stanowią muzyki, którą można słuchać. Owszem, świat nie stoi w miejscu, młodzież ma swoje prawa, zmiany są naturalna konsekwencja, tylko dlaczego jest powrót do lat 60-80?, bo to była dobra muzyka, muzyka, którą po usłyszeniu raz można było nucić, ba śpiewać. A konia z rzędem temu, kto teraz może powiedzieć to o współczesnej muzyce-no są wyjątki. Temat rzeka i ponieważ jest mokry nie będę kontynuował. Jednemu podoba się córka, drugiemu jej matka. Takie są prawa buszu. Muzyka jest dla wszystkich i nie wszyscy musimy lubić to samo. Niech gra muzyka. Maestro tusz!Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
popik10

Post autor: popik10 » 2011-09-16, 08:45

Wstyd się przyznać, wolę dłubać niż grać.
Ale swoje trzy wiosełka mam. Czasami nachodzi człowieka ochota pobrzęczeć to se brzdąkam - grą bym tego nie nazwał :D
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2011-09-24, 02:28

hehh... Mi bardzo brakuje rockowego grania z zespolem. Barahona to muzyczna pustynia. Ale ostatnio zdecydowalem , ze bede gral solo. Zamowilem sobie loopera i zobaczymy co z tego wyjdzie... Kiedys przed laty juz tak gralem i bylem posiadaczem "Maszyny". to jest rozbudowanej elektroniki do wydawania dziwnych dzwiekow. nawet mi zdjecie zostalo:

Obrazek

To czesc sprzetu tylko. Reszta tzn kilkadziesiat pedalow byla na podlodze. Chcialem maszyne rozbudowac do gigantycznych rozmiarow ale przeprowadzka na Dominikane zakonczyla zabawe. zostalo mi pare kilo efektow ale to juz nie to samo. Moze z czasem jeszcze rzecz rozbuduje , teraz chodzi o to aby wrocic do grania....
Maulon
Posty: 10
Rejestracja: 2011-10-04, 21:36
Lokalizacja: okolice Wawy

Post autor: Maulon » 2011-10-06, 20:11

Lubie Funk, Folk, Blues, Jazz, Rock, Metal i różne rodzaje i mieszanki tych gatunków. Najbardziej lubię grać Funk (który basista nie lubi funku :D) niestety przybluesić z kimś nie miałem jeszcze okazji :P do Jazzu jeszcze daleko ale mam nadzieje że kiedyś ogarnę jak się to tworzy ;P Uwielbiam instrumenty smyczkowe i mam zamiar się przerzucić na kontrabas jak tylko go skończę :)
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 124
Rejestracja: 2011-09-02, 09:14
Lokalizacja: Wymysłów / Śląskie
Kontakt:

Post autor: Jacek » 2011-10-22, 22:32

Właśnie zrezygnowałem z grania w kapeli Proage:
http://www.myspace.com/565345718
Od jakiegoś czasu coraz bardziej oddalam się od rocka i nie umiałem odnaleźć się w tym stylu. Zawsze uważałem Jazz za najbardziej genialny gatunek muzyczny i wreszcie staram się go nauczyć grać.
Poza tym: "który basista nie lubi funky". :)
ODPOWIEDZ