proby rzezbienia

Pochwalcie się co jeszcze robicie / zrobiliście.
Zenek_Spawacz

proby rzezbienia

Post autor: Zenek_Spawacz » 2012-04-15, 05:19

Kolejnosc zdarzen jest nastepujaca....
Najpierw dostalem w rozliczeniu za prace zestaw dlut , a potem zaczalem rzezbic. Nie mam wprawy w ostrzeniu dlut o innym niz plaskie ostrze.
Troche obrazkow :
1) Dluta
2)pierwsze proby rzezbienia



[img]http:/www.forumlutnicze.pl/album_pic.php?pic_id=104[/img]

[img]http:/www.forumlutnicze.pl/album_pic.php?pic_id=105[/img]
OlseNN
Posty: 125
Rejestracja: 2011-12-19, 10:34
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: OlseNN » 2012-04-15, 17:14

Ło cholera, masz talent, chłopie... Czy jakoś planujesz to wykorzystać w lutnictwie? Rzeźbione główki, czy coś w tym stylu?

To z jakiegoś szablonu wcześniej przygotowanego zrobiłeś, czy całkowicie z głowy??
bartek529

Post autor: bartek529 » 2012-04-15, 19:25

Coś nie chce mi się wierzyć, że to pierwsze próby :lol:

Jeżeli tak, to pełen szacun!
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2012-04-15, 22:13

Ja to sobie , tak o , narysowalem i dlubie. Te dwie rzeczy zajely mi ponad tydzien. W instrumentach bede profilowal topy dlutami a rzezby na gitarach mi sie jakos nie podobaja. Chyba , ze na najwyzszym poziomie i ze smakiem ale to brakuje kilka lat praktyki .Jedyne gitary rzezbione , ktore sa ok (wedlug mnie) to wiosla Jeffreya Jonesa.
Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 525
Rejestracja: 2011-01-02, 21:00
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Andrzej » 2012-04-16, 00:00

W rzeżbionych instrumentach zawsze jest delikatna granica między kiczem a sztuką . Chociaż są też Polskie przykłady pięknego snycerstwa takie jak ten .
Załączniki
dsc2821.jpg
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2012-04-16, 00:43

Podaj prosze czyja to praca. Chociaz ta gitara ma tylko delikatne wzorki , mi chodzilo o rzezbienie bardziej kompletne. np tutaj:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To przyklad gdzie , uwazam , jest znakomicie wywazona proporcja miedzy sztuka a narzedziem , jakim w koncu jest gitara.
Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 525
Rejestracja: 2011-01-02, 21:00
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Andrzej » 2012-04-16, 01:43

To bracia Malinki http://www.tonewood.pl/musical_instruments.htm
Te gitary które pokazałeś są piękne (zwłaszcza pierwsza ) chociaż ta ze smokiem i nietoperzem to już granica między dobrym smakiem a jego brakiem . No ale o gustach itd... To jak z jeleniem , na rykowisku wygląda pięknie a namalujesz i jest kicz . Krótko mówiąc chodzi o to żeby nie przegiąć tak jak np ten gość : na zdjęciach poniżej :shock:
Załączniki
hembry-flamo-devil-guitar.jpg
elvislovemetender.jpg
cowboys.jpg
abelincoln.jpg
10.jpg
s20superhero.jpg
dscf0223b.jpg
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-04-16, 07:27

Przykłady snycerki , bo rzeźba to nie jest w dekoracji instrumentów można by w nieskończoność, ale czy służy to czemukolwiek poza podbudowaniem ego właściciela? Czasami odzwierciedla stan psychiczny, preferencje muzyczne, ale jest mało uniwersalne. Jak wyżej kolega napisał o gustach ............ . Jeżeli podoba mi się delikatne podkreślenie indywidualnego podejścia przez lutnika do dedykowanego kształtu w roli "linii papilarnych", to takie całościowe "podrasowanie" bardziej pasuje do gabloty niż do użytku.
Pozostaje nie rozstrzygnięte pytanie , co mamy podziwiać, instrument jako dzieło lutnika, czy talent snycerza.
Pozdrawiam, Ryszard
Załączniki
snycerka4.JPG
snycerka3.JPG
snycerka 2.JPG
snycerka1.JPG
via vita curva est
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-04-17, 07:27

Ja znalazłem coś takiego:
Załączniki
skrzypki.jpg
skrzypki.jpg (10.02 KiB) Przejrzano 5209 razy
ODPOWIEDZ