Komoda, witryna i szafka....

Pochwalcie się co jeszcze robicie / zrobiliście.
Awatar użytkownika
Esperal
Posty: 219
Rejestracja: 2011-09-28, 06:45
Lokalizacja: Lubin

Komoda, witryna i szafka....

Post autor: Esperal » 2012-07-11, 20:35

Jakieś 3 lata temu znudziły mi się standardowe meble które są do kupienia w sklepach, postanowiłem zrobić własną komodę i witrynkę ;-)

Obrazek

Komoda wyszła dość spora, jakieś 2 m długości, 1,2 m wysokości i 0,6 m głebokości. Jej waga i 3-cie piętro....
Za to witrynka to już piórko ;-)

Obrazek


Ale ja w sumie nie o tym. Wszystkie moje wiosła wisiały dumnie na ścianie, a to najbardziej aktualnie ogrywane spoczywało sobie w futerale. Fajnie się to prezentowało, ale ten kurz... Postanowiłem temu zaradzić i powstał nowy "mebel".

Obrazek

"Mebel" w którym schowałem swoje skarby i jeszcze jest miejsce na dwie sztuki.

Obrazek
Obrazek

Przynajmniej się już nie kurzą :-D
popik10

Post autor: popik10 » 2012-07-12, 06:01

Prawie jak kapliczka :-D
Super.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DR4MA
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-26, 11:25
Lokalizacja: Będzin

Post autor: DR4MA » 2012-07-12, 14:38

Bardzo Fajnie to wygląda. coś podobnego mam na etapie "wycięte wstepnie wyrzynarką" :P:P:P
Pozdrawiam
Pozdrawiam.
DR4MA.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-07-12, 18:13

Ładny rustykalny wygląd, ale ten "schowek, czyt. futerał zbiorczy na gitary" przy rzeźbionym meblu to jak dla mnie cholerny dysonans.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Ender
Posty: 360
Rejestracja: 2009-01-19, 15:45
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: Ender » 2012-07-12, 19:57

Wszystko ładnie, ale... ;-)
Komoda optycznie bardzo ciężka, brakuje czegoś, co poprawiło by proporcje. Wystarczyły by nogi moim zdaniem.
W witrynce dolne drzwiczki chyba lepiej by wyglądały z płyciną w ramiaku. Szyba natomiast mogłaby mieć listwy w środku, ale nie jestem akurat pewien, czy pozytywnie wpłynęłoby to na ogólne wrażenie.
Dlaczego relikwie nie są za szybą, aby każdy mógł je podziwiać? ;-)
Jednak generalne wrażenie bardzo pozytywne, gratuluję. Bejcę przecierałeś czy coś innego zastosowałeś?
Awatar użytkownika
Esperal
Posty: 219
Rejestracja: 2011-09-28, 06:45
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Esperal » 2012-07-12, 21:43

Panie Ryszardzie, rzeźbiony mebel do moich "mebli" ma się jak ręcznik do ryby. Chodzi o to, że ten "futerał" musiał jakoś pasować do reszty gratów, inaczej rozwód, podział majątku (rapem 4 gitary), itp... :-D
Ender: ja już miałem propozycje co by całość zrobić za szybą, razem z plecami a najlepiej żeby to stało na samiuśkim środku, jak w muzeum :-D Bejcę delikatnie po pierwszej warstwie lakieru przetarłem oscylacyjną.
DR4MA: faktycznie wyrzynarką, ale takie było założenie. Jak chcesz dechę wyciąć wyrzynarką dość prosto to musisz ciąć z naddatkiem, przykręcić prosty kawał dechy do wymiaru i przejechać frezarką równiakiem z łożyskiem ;-)

Uwaga: na forum nie ma panów, pań, hrabiów, baronów i wszelkiej maści PT tylko koledzy; :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2012-07-14, 06:52 przez Esperal, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ