gdzie jest serwer?

Tutaj czekamy na waszą inicjatywę...To co powinno być a niema , to co jest a nie powinno być etc.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

gdzie jest serwer?

Post autor: Waldzither9 » 2020-12-09, 08:00

(zasady ochrony danych osobowych) "...informacje podane dla twojego konta na "Forum Lutnicze" są chronione przez prawa dotyczące ochrony danych osobowych w państwie, w którym stoi nasz serwer..."
Nieśmiało zapytam co to za kraj?
Założyłem się z kolegą o piwo on obstawiał Arabię Saudyjską lub coś w okolicy, a ja USA...
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
jakze
Posty: 147
Rejestracja: 2020-06-21, 15:02

Re: gdzie jest serwer?

Post autor: jakze » 2020-12-21, 22:41

Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: gdzie jest serwer?

Post autor: Waldzither9 » 2020-12-23, 20:26

Tylko co stoi na przeszkodzie wpisać, że obowiązuje polskie Prawo?
Jak się czyta o dynamicznym postępie technologii to wszystko staje się coraz mniej oczywiste, a przekierowanie z jednego serwera na drugi jest tylko sprawą decyzji.Technologia w połączeniu z Prawem daje poczucie nieustannej zmienności i niestałości.
https://en.wikipedia.org/wiki/Content_delivery_network
Jaką mam pewność ,że swoim wpisem nie narażę się jakiemuś Muftiemu lub komuś o 40 lat do przodu liberalniejszemu ode mnie?
Pozostaje codziennie sprawdzać IP czy się nie zmieni.
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
PaJaC
Posty: 79
Rejestracja: 2019-02-20, 15:09
Lokalizacja: ŁDZ

Re: gdzie jest serwer?

Post autor: PaJaC » 2020-12-23, 22:50

pozostaje Ci takze usuniecie konta jak sie boisz juz nie mowiac o tym ze wszystko co wychodzi przychodzi do twojego komputera, co piszesz na klawiaturze, skad piszesz, jakie masz podzespoly jest przetwarzane przez firme google, microsoft, firmy trzecie, oraz firm zmuszonych do wspolpracy z programem PRISM :-) Jesli chcesz koniecznie ukryc swoja tozsamosc to zainwestuj w przenosny dysk z zainstalowanym linuxem dystrybucji Debian. Kupiona licencje na program VPN, oraz przegladarke Tor. dobrym pomyslem jest rowniez hashowanie hasel oraz pisanie informacji w systemie GPG

Polecam ! :->

PS. Szansa na to ze twoje slowa znajdzie pewien Mufti, poczuje sie urazony i wysle do Ciebie smutnych panow jest tak samo duza jak to ze narazisz sie jakies waznej osobie na swiecie czyt. osobie ponad prawem ktora zaplaci za to abys mogl odpoczac od komputera na pare lat albo dluzej :-) Swiat jest jak mrowisko, a my jestesmy jego robotnicami ;-)
Wybaczcie za błędy, dysortografia nie wybacza :mrgreen:
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: gdzie jest serwer?

Post autor: Waldzither9 » 2020-12-24, 09:10

Nie wiem skąd wziąłeś pomysł że chcę ukrywać swoją tożsamość? Jakieś podteksty sugerujesz. Każdy logicznie myślący człowiek chce wiedzieć w jakim porządku prawnym działa, a zapis ,że działa "w kraju serwera" można w każdej chwili zastąpić kraj jeden na drugi, bo technika daje takie możliwości.
Co do Tora to nie wiem czy wiesz, ale jak się do takiego czegoś zapisujesz, to przez twój komputer wychodzą różne niefajne transfery dla kogoś innego, czyli inaczej mówiąc kryjesz różnych niefajnych ludzi.
A co do Debiana na linuksie to jest to świetne narzędzie warte polecenia, z tym masz rację, na Debianie działa też Ubunu, LinuxMint i coś tam jeszcze.
To o co wnioskowałem to wpisanie że na forum obowiązuje prawo polskie, co w 100% załatwiałoby sprawę.
Wystarczy się zalogować i z ręki wpisać, całość zajmie 5 minut. Nie rozumiem oporu przed polskim prawem.
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
PaJaC
Posty: 79
Rejestracja: 2019-02-20, 15:09
Lokalizacja: ŁDZ

Re: gdzie jest serwer?

Post autor: PaJaC » 2020-12-24, 09:24

Swoja wypowiedz wywnioskowalem z uwagi na Twoj trzeci akapit. A co do kraju serwera to pewnie zostalo to niezmienione od kiedy Zenek Spawacz zalozyl to forum z Dominikany ;-)
Wybaczcie za błędy, dysortografia nie wybacza :mrgreen:
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: gdzie jest serwer?

Post autor: Waldzither9 » 2020-12-24, 10:33

To wyobraź sobie co by było gdyby na kilka dni zastąpiono polski serwer takim serwerem na Dominikanie, nikt nie wie jakie tam jest prawo i co jest karalne.Mało prawdopodobne ale już jakiś bliższy geograficznie wariant niewykluczony.
Nawet gdyby to było to prawo jakiegoś innego kraju to byłoby w porządku o ile by podano z nazwy jakiego.
Gdybym oferował na forum koledze alkohol metylowy w baniaku 5litrów, a on by napisał że połowę wypije, a w tym czasie serwer był w kraju arabskim, to mogłoby być niefajnie, albo ktoś by zaoferował nowatorskie struny z krowich jelit po okazyjnej cenie, a serwer byłby w Indiach.
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
PaJaC
Posty: 79
Rejestracja: 2019-02-20, 15:09
Lokalizacja: ŁDZ

Re: gdzie jest serwer?

Post autor: PaJaC » 2020-12-24, 11:06

Wtedy byłoby śmiesznie :-)
Wybaczcie za błędy, dysortografia nie wybacza :mrgreen:
Awatar użytkownika
SebastianL
Posty: 749
Rejestracja: 2020-06-16, 08:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: gdzie jest serwer?

Post autor: SebastianL » 2020-12-24, 11:58

Hindusi i Arabowie nie rozumieją po naszemu :)
Awatar użytkownika
PaJaC
Posty: 79
Rejestracja: 2019-02-20, 15:09
Lokalizacja: ŁDZ

Re: gdzie jest serwer?

Post autor: PaJaC » 2020-12-24, 13:11

Obrazek
Wybaczcie za błędy, dysortografia nie wybacza :mrgreen:
ODPOWIEDZ