HERRNSDORF -gitary made in GERMANY

Historia lutnictwa , postacie , zdarzenia , informacje

Moderator: Jan

poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

HERRNSDORF -gitary made in GERMANY

Post autor: poco » 2012-08-09, 20:55

Tu chciałbym pokazać producenta, a raczej nawet fabryczkę gitar archtop i elektrycznych, o której przypomniałem sobie przypadkiem. To była pierwsza gitara elektryczna z jaka się zetknąłem w życiu. W latach "70" trudno było kupić gitarę i to jeszcze zagraniczną, a zwłaszcza młodemu smykowi raz, że nie miało się kasy, dwa były nieosiągalne tak na biegu.
Gitare taka kupili koledze z liceum rodzice mający rodzinę za granicą i w oparciu o nią i cos tam jeszcze powstała kapela szkolna napędzana wzmacniaczem Luna i Charleston. Samo potrzymanie takiego "sprzęcicha" wprawiało w drgania nogi, a co dopiero wydobycie dźwięku!
Ciekawa konstrukcja, bo przetwornik był schowany pod podstrunnicą, a sama gitara była wyklejona taką sztuczną masa perłową, jak na akordeonach. Malutka, mieciutka i ..... łezka się w oku kręci.
Kolega ten zmarł przed samą maturą z powodu powikłań pogrypowych, a ja z innymi kolegami zaczęliśmy przygodę z "bigbitem", bo na RNR było dla nas za wcześnie czyli niejako kontynuując tradycje muzyki gitarowej. :-D
To właśnie ta gitara.
http://www.gbase.com/gear/herrnsdorf-sp ... e-pearloid
Dorzucam jeszcze inną gitarę tego samego producenta jako dowód, że były tworzone dobre gitary na kontynencie.
http://jazzgitarren.k-server.org/herrnsdorf.html
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-08-10, 08:15

Ta czarna z drugiego linka piekna!!! Jak ja bym chciał taka.. :(
thewildproductions
Posty: 19
Rejestracja: 2011-12-29, 18:06
Lokalizacja: Legnica

Post autor: thewildproductions » 2012-10-20, 15:10

Znajomy lutnik ma aktualnie do sprzedania herrnsdorfa z lat 50' z przetwornikiem Rellog Gitona. Jak ktoś chce namiary to mogę podać ;)
ODPOWIEDZ