Wymiana mostu tremolo w Ibanez Jem Jr

Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
slawekmod
Posty: 286
Rejestracja: 2019-02-28, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Wymiana mostu tremolo w Ibanez Jem Jr

Post autor: slawekmod » 2020-04-15, 21:09

Jutro spróbuję.
Awatar użytkownika
slawekmod
Posty: 286
Rejestracja: 2019-02-28, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Wymiana mostu tremolo w Ibanez Jem Jr

Post autor: slawekmod » 2020-05-01, 09:28

Rocktone się odezwało dopiero po wysłaniu potwierdzenia przelewu. W trakcie wymiany maili okazało się że przetwornik jest sprowadzany z Niemiec. Napisałem że szkoda że nie było odzewu na wcześniejsze maile bo zamówiłbym biały. Sprzedawca zadeklarował że ma białą osłonę pasującą do Dimarzio ISCV2 (rozstaw 52mm) i dorzuci do przesyłki za darmo. Oczywiście nie chciałem za darmo deklarując zapłatę. Przetwornik dotarł do mnie, białej osłony w przesyłce nie było. Napisałem w tej sprawie maila, sprzedawca potwierdził dostępnośc od ręki jednej sztuki. Poprosiłem o wysyłkę i numer konta do przelewu i... cisza. Mega dziwne podejście do sprawy. Osłonę ostatecznie zakupiłem w guitarproject. Generalnie to zrobiłem błąd. Mogłem zamówić przetwornik w wersji białej , w tych samych pieniądzach w UK, tym bardziej że mam tam rodzinę.
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wymiana mostu tremolo w Ibanez Jem Jr

Post autor: PiotrCh » 2020-05-01, 09:38

Faktycznie dziwne. Ale może to być splot różnych czynników, a nie koniecznie zła wola. W sytuacjach gdy mailowa korespondencja nie idzie że tak powiem z marszu - zawsze dzwonię. Po głosie słychać często jak się sprawy mają:)
Ja sobie cenię kontakt z Guitar Project - zwłaszcza telefoniczny. Poza tym są uczciwi i chętni do działania. Nie pytaliby Cię o pokrywkę tylko by Ci ją po prostu wysłali po takiej rozmowie. I to jest różnica.
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
slawekmod
Posty: 286
Rejestracja: 2019-02-28, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Wymiana mostu tremolo w Ibanez Jem Jr

Post autor: slawekmod » 2020-05-01, 09:44

Guitarproject to inna liga,kupowałem tam most, blokadę strun i kilka innych dupereli i złego słowa nie powiem. Muziker, Kytary czy Guitarcenter to samo. Natomiast Rocktone... Może ja mam niefart ale wrażenia po zakupach średnie. Po prostu nie będę brał tego sklepu pod uwagę przy szukaniu elementów do gitary.
Awatar użytkownika
slawekmod
Posty: 286
Rejestracja: 2019-02-28, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Wymiana mostu tremolo w Ibanez Jem Jr

Post autor: slawekmod » 2020-09-15, 06:08

Po kilku miesiącach od zamówienia otrzymałem przetwornik Dimarzio Evo gryfowy. Droga przez mękę, najpierw Muziker nawalił,skończyło się na zwrocie pieniędzy po 3 miesiącach a potem walki z guitars4you z UK. Przekładali mi dwa razy termin dostawy, bez żadnej dodatkowej informacji, po prostu automat przysłał informację że termin przesuwa się o miesiąc itp. W końcu jednak udało sie i mam. Weźcie poprawkę na zakupy w tym sklepie a szczegónie na produkty przy których jest informacja " nie mamy tego produktu na stanie ale jest u naszego dostawcy". Możecie się zdziwić terminem dostawy.
Brzmienie w stosunku do Quantum Ibaneza jest troche inne, jaśniejsze, bardziej szczegółowe- trudno mi to określić. Pobrzdąkam parę dni to cos więcej będę wiedział. Póki co nie bardzo mam czas na gitarkę.
ODPOWIEDZ