Jedson SG bass lata 70' krótka skala Japończyk

Tu opisujemy jak daliśmy nowe życie starym instrumentom

Moderator: Jan

Raphael
Posty: 50
Rejestracja: 2012-04-17, 08:16
Lokalizacja: Leszno

Jedson SG bass lata 70' krótka skala Japończyk

Post autor: Raphael » 2014-03-30, 20:08

Witam chciałem przedstawić taką zajawkę zakupiłem coś takiego http://www.ebay.co.uk/itm/Jedson-vintag ... 43ba7f3311
tyle że za 22 funty. Stan ogólny nie był zły ale gryf nieco wykręcił się w śmigło.
zabawa z prostowaniem była "przednia" przy okazji spaliłem binding na około podstrunnicy i nieodwracalnie uszkodziłem pickguard na główce ale skubańca wyprostowałem :) gryf w tym ustrojstwie wykonany jest z fornirów klejonych klejem kostnym dzięki czemu po podgrzaniu dało się go wyprostować, oryginalne malowanie nie specjalnie mnie zadowalało, więc przemalowałem, cała elektronika i osprzęt zostają w oryginale, w zasadzie to tylko taka zabawa, w wolnym czasie co ciekawe już przed remontem grała 100 razy lepiej niż sg bas epiphona EB 3 który posiadałem na razie tylko 2 fotki jeszcze nie do końca złożonego basika, będę jeszcze wymieniał okleinę główki i dodam napis według oryginalnego kroju liter
Załączniki
Jedson bass 2.jpg
Jedson bass 1.jpg
Odi
Posty: 253
Rejestracja: 2012-01-30, 13:42
Lokalizacja: W-w
Kontakt:

Post autor: Odi » 2014-03-30, 20:45

Nie wspominając, że te profesjonalne zdjęcia w takim oświetleniu przypominają render modelu 3D :-P

Możesz powiedzieć coś więcej o tym gryfie, tzn jak był sklejany? Jakieś fotki gdzie byłyby widoczne te forniry?
Raphael
Posty: 50
Rejestracja: 2012-04-17, 08:16
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Raphael » 2014-03-31, 13:01

Już oderwałem pickguard z główki myślę że będzie dobrze widać, klejony tak samo jak u framusa w latach 70 tych zdaje się. Mam wrażenie że te gryfy robili klejąc duży blok z fornirów, i jak "łyżeczki" wycinano kolejne warstwy na surówki. Wyczytałem że Jedson był brandem koncernu Teisco i gitary oraz basy elektryczne były produkowane pod tą marką od 1969r do 74. Co nie do końca jest prawdą, jak się okazało. Były to instrumenty klasy "student" wykonanie zresztą też jest na tym poziomie... Firma Jedson została założona przez stolarza z zacięciem lutniczym w Londynie później przejęta przez jego 4 synów (zdaje się że 1929 roku) produkowała w UK oraz w Japonii akustyki japońskie produkowało konsorcjum Matsumoko, a elektryczne linie Teisco del Rey, później Teisco-KAWAI. więcej zdjęć wkrótce
ODPOWIEDZ