Tajemnicza gitara

Tu opisujemy jak daliśmy nowe życie starym instrumentom

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: Tajemnicza gitara

Post autor: Jerzy S » 2015-07-27, 00:44

Jest bardzo duuuuuuuuuuuuuuużo o lakierowaniu.
Na dobra sprawę, to można tylko bazując na wnikliwej analizie tematów o lakierowaniu (oczywiście przy odrobinie wprawy) zmienić powlokę instrumentu :)
Czytaj, czytaj :)
wojtek
Posty: 447
Rejestracja: 2012-07-27, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Re: Tajemnicza gitara

Post autor: wojtek » 2015-07-27, 13:10

Po mojemu ,luknij dokładnie czy to lite drewno czy sklejka .Jak sklejka to potraktuj ją raczej ćwiczebnie .Ale jak drewno to warto ( tak myślę )Sprawę bindy zostaw do momentu oczyszczenia gitary ,wyjęcia progów i zapewne wyrównania podstrunnicy ,a może nawet ją trzeba będzie zdjąć .Sadolin to do płotów się nadaje ,jak już to bejca wodna ,spirytusowa ,albo nitro ,wtedy Ci się nie zgryzie z nitrem ,Sadolin jest na benzynie .
pozdrawiam
ww
MXChange
Posty: 77
Rejestracja: 2015-06-30, 21:52

Re: Tajemnicza gitara

Post autor: MXChange » 2015-07-28, 08:59

Rozumiem was, cóż wydawało mi się że lakierobejca dobrze będzie wyglądać :/ Na defilu moim prezentuje się świetnie + pokryty lakierem jachtowym, jest dobry ten lakier lecz łatwo go odkształcić w miejscu śrub :)
Więc tę gitarę planuje oczyścić i pokryć czarną farbą akrylową, następnie pomalować na czarno główkę i podstrunnicą się zająć, po pofarbowaniu mam zamiar wkleić biały binding a następnie jakąś białą rozetkę pasującą do całości. Na końcu pokryć kilkoma warstwami lakieru nitro :)
Martwi mnie rzecz, co do caponu, czy pór nie zatkać nim :)
Pozdrawiam! ;)

PS.Bejcami boję się bawić :/ Nie mam do nich zaufania, a poza tym one na stałe zabarwiają drewno a nie o to mi chodzi :) Myślę że pobawię się z nitro :)
ODPOWIEDZ