Co to za skrzypce (Stradivari ;) )

Jeżeli masz problem z rozpoznaniem instrumentu to tu jest odpowiedni dział.

Moderator: Jan

Mars2
Posty: 4
Rejestracja: 2018-06-22, 10:34

Co to za skrzypce (Stradivari ;) )

Post autor: Mars2 » 2018-06-22, 11:13

Witam, W moim starym domu od lat leży stary instrument. Pamiętam ze lezy od czasów wojny i na leżał do dziadka. Jak widać jest w kiepskim stanie ale moze ktoś z Was doświadczonych fachowców wie co to jest i czy coś warte ? Na plecach instrumentu jest chyba wypalony napis Stradivari.Wiem kto to i co robił ale nie komentuje tego,może ktoś .. I od razu przepraszam jeśli coś nie ta napiszę lub zrobię jestem tu i w tym temacie nowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


RAEGULAMIN !
michqq
Posty: 582
Rejestracja: 2017-04-04, 20:57

Re: Co to za skrzypce (Stradivari ;) )

Post autor: michqq » 2018-06-23, 18:10

Mars2 pisze:Witam, W moim starym domu od lat leży stary instrument. Pamiętam ze lezy od czasów wojny i na leżał do dziadka. Jak widać jest w kiepskim stanie ale moze ktoś z Was doświadczonych fachowców wie co to jest i czy coś warte ? Na plecach instrumentu jest chyba wypalony napis Stradivari.Wiem kto to i co robił ale nie komentuje tego,może ktoś
To są skrzypce robione na wzór stradivariusa.
Stradivariusy nie mają w tym miejscu żadengo napisu.
Purfling (żyłka) wygląda na prawdziwy, płyta wierzchnia na świerkową, nadają się do odremontowania.

Ktoś je ostrunował żyłką wędkarską, a smyczek wygląda jak kpina.
Skrzypce – przyrząd do łaskotania wnętrza ucha za pomocą tarcia końskiego ogona o wnętrzności barana.
Mars2
Posty: 4
Rejestracja: 2018-06-22, 10:34

Re: Co to za skrzypce (Stradivari ;) )

Post autor: Mars2 » 2018-06-26, 19:05

michqq pisze:
Mars2 pisze:Witam, W moim starym domu od lat leży stary instrument. Pamiętam ze lezy od czasów wojny i na leżał do dziadka. Jak widać jest w kiepskim stanie ale moze ktoś z Was doświadczonych fachowców wie co to jest i czy coś warte ? Na plecach instrumentu jest chyba wypalony napis Stradivari.Wiem kto to i co robił ale nie komentuje tego,może ktoś
To są skrzypce robione na wzór stradivariusa.
Stradivariusy nie mają w tym miejscu żadengo napisu.
Purfling (żyłka) wygląda na prawdziwy, płyta wierzchnia na świerkową, nadają się do odremontowania.

Ktoś je ostrunował żyłką wędkarską, a smyczek wygląda jak kpina.
Witam , Zgadza się jest tam żyłka wędkarska ale po to by trzymało się to razem, na smyczku jakiś sznurek. Ktoś kiedyś mi mówił ze takie skrzypce były robione w czeskiej fabryce. Jakoś nigdy nie myślałem ze to jest prawdziwy Stradivari ale chciałem wiedzieć co to za skrzypce, czy to jakaś kopia dlaczego i skąd tam taki napis.
michqq
Posty: 582
Rejestracja: 2017-04-04, 20:57

Re: Co to za skrzypce (Stradivari ;) )

Post autor: michqq » 2018-06-27, 12:53

Bardzo możliwe że to czeskie skrzypce z okresu przedwojennego, a napis taki z tego powodu że taki wsadzili - bo pewno ze 60% skrzypiec na świecie jest robione na bazie modeli Stradivariusa.
:-)

Jeżeli w środku jest dusza to ostrunuj, dokup smyczek i graj (no... jeszcze zależy czy to na pleckach to pęknięcie i jak duże...)

Te skrzypce nie są wcale "w kiepskim stanie", choć mógłbyś opisać i ozdjęciować to pęknięcie na plecach.
Skrzypce – przyrząd do łaskotania wnętrza ucha za pomocą tarcia końskiego ogona o wnętrzności barana.
michqq
Posty: 582
Rejestracja: 2017-04-04, 20:57

Re: Co to za skrzypce (Stradivari ;) )

Post autor: michqq » 2018-06-28, 16:41

mógłbyś opisać i ozdjęciować to pęknięcie na plecach.
Londyński lutnik dzieli się doświadczeniami z klejenia pęknięć w płytach skrzypiec:

http://hudelmayer.com/about-me/articles ... ck-repair/

(na otwartym pudle)
Skrzypce – przyrząd do łaskotania wnętrza ucha za pomocą tarcia końskiego ogona o wnętrzności barana.
ODPOWIEDZ