Sklep firmowy Kirschen.

Linki internetowe , adresy lutników itd...

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau25 » 2012-11-22, 16:28

Dostałem dzisiaj tą piłkę. Do progów się nie nadaje, te 0,45mm, które podali jest w każdym miejscu tylko nie tam gdzie trzeba :-P Zęby są rozwarte na około 0,8mm. Próbowałem naciąć kantówkę świerkową i szczelinomierz 0,9mm wszedł bez problemu a 1mm z małym oporem.
Radar038
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-17, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Radar038 » 2012-11-22, 22:06

To świadczy o sprzedawcy i laickim podejściu do istoty sprawy ? Każdy rozumny człowiek o odrobinie pojęcia technicznego , przyjmuje tak podane wymiary , jak by były mierzone w najgrubszym miejscu czyli rzaz, bądź tzw. szrank . Świadczy tylko o nieuczciwości , pazerności i głupocie . Można się też dopatrywać analfabetyzmu wtórnego , ponieważ brzeszczot !!! jest roboczą częścią narzędzia dzwoń do tych patafianów z awanturą i staraj się wymienić na pełno wartościowy towar
Drobnym Wiórkiem
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-11-22, 22:49

Pieron wie dla jakiego drewna by były ustawiane te zęby, bo zwykle stosuje się rozwarcie równe 1/4 grubości brzeszczota na stronę dla drewna twardego i 1/2 dla miękkiego. Inne rozwarcie można zastosować przy specjalnym przeznaczeniu naszej piły. Są też często wielkości stosowane charakterystycznie dla producenta, rodzaju piły itd. Nie wiadomo, czy będą chcieli uznać reklamację. To jest Polska właśnie i nikomu nie zależy na rzetelnej informacji, bo za to nie płacą.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Radar038
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-17, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Radar038 » 2012-11-23, 00:24

Tu nie chodzi o nerwy ,jest opis , i nie ważne ile to kosztuje ,ma służyć do tego, do czego to jest Tobie potrzebne , a przez ignorancję,lub nie wiedzę sprzedawcy, przychodzi Ci do domu bubel ,którego użyje twoje dziecko dobudowy domku dla ptaków , a w tym wypadku płatnica z castoramy za7 PLN spełni swoje zadanie .(Ptokowi) obojętne jest gdzie zje ,bo musi przeżyć zimę i nie patrzy nie patrzy czy dziura jest prosta

Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem ale pieniacz jestem , Ale uczciwy :mrgreen:
Drobnym Wiórkiem
Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau25 » 2012-11-23, 00:57

Nie ma co się spinać, mam SWB3, które koledzy testowali i się do progów przyda a to będzie do innych prac. Niemniej opisem w sklepie niezbyt się popisali...
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2012-11-23, 07:58

Radar038 pisze:Tu nie chodzi o nerwy ,jest opis , i nie ważne ile to kosztuje ,ma służyć do tego, do czego to jest Tobie potrzebne , a przez ignorancję,lub nie wiedzę sprzedawcy, przychodzi Ci do domu bubel ,którego użyje twoje dziecko dobudowy domku dla ptaków , a w tym wypadku płatnica z castoramy za7 PLN spełni swoje zadanie .(Ptokowi) obojętne jest gdzie zje ,bo musi przeżyć zimę i nie patrzy nie patrzy czy dziura jest prosta
Radar - życzę Ci zakupu małej i poręcznej grzbietnicy tej klasy za 7 zł w Castoramie.
Poza tym jakoś dziwnie sami ubraliście to narzędzie w zadanie o którym ja podając link nie wspomniałem nawet.... czyli do nacinania progów. Taka piłka ma 100 innych zadań w pracowni i jest wręcz niezbędna. I na pewno pisanie , że jest zwykłym bublem jest nie na miejscy.

Pozdrawiam.
podstawa to dokładność
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2013-03-30, 10:28

No proszę..... ,,wisienkowe" dłuta i z niedoróbkami.... aż mnie zdziwienie wzięło bo przecież to niemiecka i bardzo dokładna robota.

Moim zdaniem do pracy takiej ,,z ręki" bez użycia pobijaka bo w zasadzie tylko tak wykorzystuje się dłuta w pracy nad instrumentem spokojnie wystarczy firma ,,Narex".
Jakosć i wykonanie jest naprawdę na wysokim poziomie w stosunku do ceny. Oczywiście mimo, że to narzędzia proste z epoki wręcz kamiennej.... to trzeba o nie dbać. Czyli co jakiś czas ostrzyć i konserwować olejem. Wtedy będą służyć bardzo długo i praca nimi będzie przyjemnością.
podstawa to dokładność
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2013-03-30, 12:59

To dziwne.... dziwne bo Narex w Polsce jest generalnie tańszy niż wyroby z ,,wisienkami"....? Ma na to wpływ wiele czynników.
podstawa to dokładność
ODPOWIEDZ