Bardzo dobre pilniki.

Linki internetowe , adresy lutników itd...

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Bardzo dobre pilniki.

Post autor: palisander » 2012-11-07, 18:46

Jak w tytule. Miałem to wrzucić już bardzo dawno i zapomniałem. Polecam bo naprawdę bardzo dobre i przeróżne rodzaje. Używa sam łącznie z iglakami. Świetne narzędzia. Tyle mogę powiedzieć. I cena normalna. Przekrój ,,nożowy" z iglaków słuzy mi do nacinania wstępnego siodełek... ;-) Jest w czym wybierać sami zobaczycie.... hehehehe.... Ojjjj piwa mi sie chyba będzie dużo należeć..... ;-)
http://www.befana.com.pl/index.php/piln ... ski-rpma-a


No i żeby nie być gołosłownym tutaj mniej/więcej zakres cenowy .... Dla przykłady podam,że na chwilę obecną komplet świetnych iglaków 10 szt w pełni profesjonalnych to jakieś 60 zł. Można też na sztuki kupować. Niestety trzeba dystrybutora poszukać w swoim terenie bo minimalne zamówienie w fabryce to chyba 500 zł z tego ca ja pamiętam. Może się jednak coś zmieniło i bez rabatu można mniej zamówić. Zainteresowani pewnie już sobie poradzą jakoś. Nie ma co przepłacać za pilniki w sklepach typu ,, dłuta pl" lub pokrewnych. Te są naprawdę świetne.


http://www.ceneo.pl/Pilniki_i_dluta;017 ... 326330.htm

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2012-11-07, 19:30 przez palisander, łącznie zmieniany 1 raz.
podstawa to dokładność
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2012-11-07, 19:54

No i cena przede wszystkim a stosunku do jakości. Ręcznie nacinany ździerak ( raszpla ) w wymiarze 150 mm roboczej firmy Herdim to grubo ponad 100 zł za sztukę . Większy czyli 200 mm roboczej to już cena ponad 200 zł. A tu śmiem twierdzić że jakość ta sama i duuuuużo taniej.
podstawa to dokładność
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-11-07, 20:28

I jeszcze coś, o czym nie piszą nigdzie. Z tych pilników iglaków płaskich można zrobić sobie doskonałe pilniki do nacięć siodełek i mostków.
Wystarczy zeszlifować jedną stronę jak nóż i możemy działać wgłąb i w szerz bez ograniczeń.
A jaka cena za "full prof"?! ;-)
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-11-08, 08:49

Firma zacna i znana (przynajmniej każdemu majsterkowiczowi z Bydzi :) ) Nigdy wcześniej nie pisalem tego bo nawet do głowy mi by nie przyszło,że to takie istotne może być, a dla mnie jest oczywiste że jak pilniki to z Befany :) Mam i iglaki i pilniki i jeszcze kilka takich pojedynczych, teraz dokupuję sobie tarniki.
Dużo tych pilników dostałem za free bo kiedyś obsługiwałem informatycznie Befanę :) Widziałem nawet jak się je robi :)

Jak coś to są dostępne również w marketach typu Castorama, także nie musicie szukać lokalnego dystrybutora, wystarczy spojrzeć na producenta przy kupnie albo na wyższą półkę, bo te akurat kosztuja chyba najwięcej :)
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2012-11-08, 09:21

Piniu pisze:Jak coś to są dostępne również w marketach typu Castorama,

Zgadza sie.... widziałem w Castoramie ,,Befanę" . Nie wiem tylko jak z ofertą ( mocno zawężona chyba) ale podstawowe można dostać bez problemu. Z tego co pamiętam na czerwonych kartonach , pojedynczo z opisem są konfekcjonowane.
podstawa to dokładność
ODPOWIEDZ