Dzień dobry

Tu możesz się przywitać i przedstawić (wymagane)

Moderator: Jan

geoart
Posty: 1
Rejestracja: 2017-02-27, 14:50

Dzień dobry

Post autor: geoart » 2017-02-27, 15:29

Witam. Na forum jestem nowy - wiadomo. Nie wyczytałem nigdzie w necie. Przekopałem wszystko a mam problem. Odważam się zapytać fachowców aby nie dać się nabić w butelkę sprzedawcom. Chodzi o to że chcę nagłośnić córce gitarę klasyczną - Martinez MCG 120C. Córka aktualnie po ukończeniu szkoły muzycznej I stopnia grywa w Pałacu Młodzieży. Przeważnie jest to zespół (kwintet) oraz duet. Gra także solo. Chciałbym by dziecko się radowało z muzyki. Zdecydowałem się (za namową sprzedawców) na elektronikę LR Baggs. Polecono mi Stagepro Antherm lub Lyric. Tego drugiego się boję. Dziecku zależy na equalizerze. Sama elektronika na forach piszą, że jest świetna. Problem z tym że dedykowana do gitary akustycznej a sprzedawca mówi że to nie kłopot. Jakie jest zadanie fachowców.
Awatar użytkownika
Fryta
Posty: 225
Rejestracja: 2016-12-21, 19:09

Re: Dzień dobry

Post autor: Fryta » 2017-02-27, 16:13

Nie wiem czy na dobre forum trafiłes kolego :-))
I czy dobry dzial :-)))


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
---------
Łatwiej kijek pocienkować, niż go później pogrubasić ];)
Awatar użytkownika
Jacek A. R.
Posty: 330
Rejestracja: 2015-10-17, 08:34
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dzień dobry

Post autor: Jacek A. R. » 2017-02-28, 20:07

- cóż, gitara ma dawać dobrą radość i wszystko co daje dobrą radość jst OK. Wszelako istnieje pogląd, iż elektryfikacja gitary klasycznej stoi w sprzeczności z ideą tego instrumentu. Wspmniany model Martineza acz zbudowany w Chinach jest bardzo przyzwoitą gitarą klasyczną klasy uczniowskiej, tu - o topie z cedru jeśli prawidłowo czytam opis; przy powstaniu marki Martinez dobrze się zasłużył i bodaj ma nadal (dobry) wpływ na te instrumenty wybitny lutnik z USA - p. Kenneth "Kenny" R. Hill.
- im więcej wolno -
- tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Dzień dobry

Post autor: tomasszz » 2017-03-01, 12:18

Z mojego niewielkiego doswiadczenia wiem że klasyka najlepiej nagłaśniać dobrym mikrofonem. Przystawki chyba za bardzo zmieniają brzmienie.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Jacek A. R.
Posty: 330
Rejestracja: 2015-10-17, 08:34
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dzień dobry

Post autor: Jacek A. R. » 2017-03-01, 12:56

Tak jest, jak podaje Przedmówca; popatrzmy na liczne nagrania filmowe czy video z koncertów, recitali, także przeglądów szkolnych, etc.
- im więcej wolno -
- tym mniej wypada.
ODPOWIEDZ