DŻEM

Dyskusje i prezentacje projektów i planów

Moderator: poco

Kris
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-05, 21:46
Lokalizacja: Stok Lacki k. Siedlec

DŻEM

Post autor: Kris » 2011-07-19, 22:35

Takiego dżemika ostatnio strugam bo mi się znudziło czekanie na okazje z materiałem na Les Paula.

Konstrukcja NTB
gryf: siedmio a nawet i więcej częściowy machoń/merbau/badi/czarny dąb
podstrunnica: Jatobe (podczas cięcia wydziela naprawdę przyjemny słodki zapach ^^)
korpus: Olcha

Relacja w albumie Picassa https://picasaweb.google.com/1150683790 ... -24kfW0sAE#

A teraz moje pytanie do speców od elektroniki. Jak widać na ostatnim zdjęciu otwory na pickupy troche mi się pokiereszowały a konkretnie ścianki je oddzielające i teraz moje pytanko odnośnie ekranowania. Czy mogę wybrać całą powierzchnię zrobić taką jedną wielką puszkę i ją zaekranować w całości czy lepiej naprawić te ścianki i pod każdy przetwornik mieć oddzielną puszkę. Dodam że chcę wrzucić set aktywnych pickupów EMG HH bez singla (otworek profilaktycznie)
popik10

Post autor: popik10 » 2011-07-20, 06:51

Osobiście ekranował bym całość jak jest, a nie tylko komory pickupów.
Zresztą tak się robi, picquard z wierzchu również.
Sam osobiście nie jestem zwolennikiem wybierania drewna z gitary jeśli nie ma takiej potrzeby, oczywiście jeśli to nie hollow body :D.

A co do zdjęć, jaki planujesz most?? bo na moje oko jak nie zrobiłeś skosu gryfu to będzie chyba trzeba wpuszczać go w dechę. Na rysunku widziałem floyd rose - a to cholerstwo jest dość wysokie. I mógł byś mi wytłumaczyć konstrukcję pręta?? Bo zdjęcia pokazują wielki błąd - przy założeniu że dobrze rozumiem.
Pzodrawiam
Kris
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-05, 21:46
Lokalizacja: Stok Lacki k. Siedlec

Post autor: Kris » 2011-07-20, 09:07

Flojdzik flojdzik ;) Do stroików ma 35 mm a decha ma 44 więc spoko. Wszystko robione na planach tylko gryf musiałem zżynać od kolegi z ibaneza bo nigdzie w necie nie ma planów takich żeby mi odpowiadały.

No a ptęt jeszcze nie jest skończony. Tam gdzie ta kulka będzie jeszcze blaszka z jednej i z drugiej strony żeby nie nadwyrężać drewna. Z przodu jest śruba która się nie porusza. I w ten sposób pręt działą w dwie strony. Gdy kręce w prawo wpycha do środka tworząc takiego banana a jak w lewo to wyciąga i napręża ;] oczywiście pręt będzie w folii termokurczliwej.

A co do ekranowania to oczywiście pickguard obowiązkowo chodziło mi o sam otwór na puszki. Chyba podreperuje te ścianki :)
ODPOWIEDZ