gitara na zamówienie

Jak się to robi ... pytania i odpowiedzi.

Moderator: poco

MayStrim
Posty: 1
Rejestracja: 2013-06-21, 16:16
Lokalizacja: Wrocław

gitara na zamówienie

Post autor: MayStrim » 2013-06-21, 16:27

Witam.
Z tego co się orientuję znajde tu osoby, które bawią się w budowanie gitar. Ja niestety nie mam możliwości samemu czegoś wydłubać a tak się składa że potrzebuję, a mianowicie:
Szukam ochotnika, który za odpowiednią uznaną przez nie go ceną wykona mi korpus i gryf do stratocastera.
Moję wymogi:
Gitara nie może mieć "zaokrąglonych krawędzi", lecz zamiast tego biały binding.
Całość musi być przystosowana do zamontowania mostka typu Floyd Rose
nie może być pomalowana, musi być surowa, gdyż malowanie pozostawie sobie w ten sposób uniknę możliwego rozczarowania co do odcienia, który chcę uzyskać,
gryf musi być kompletny czyli zamontowane progi, markery itd.
Korpus musi mieć wykonane gotowe otwory na wmontowanie elektroniki i mostka, nie rozczaruję się jeśli znajdzie się ktoś, kto koszt mostka i jego zakup wlicyz w cenę.
i najważniejszę szukam możliwie najtńszej opcji.
Jeśli jest któś chętny, kto chce zarobić i wykonać dla mnie tą robote niech się odezwie. :)
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2013-06-21, 19:38

Drogi ,, kolego" .... namawiam do wizyty u stolarza. parametry jakie podałeś są nijakie i nic nie wnoszące do sprawy budowy gitary. Gorąco poleca do przestudiowania tematu i zagłębieniu sie w takie aspekty jak:

Menzura ( czyt. długość czynna struny)

Szer. gryfu przy siodełku....

szer gryfu przy 12 progu...
Grubość gryfu przy siodełku
Grugosć gryfu na 9 progu...
Specyfikacja konstrukcji ze wzgledu na oczekiwany efekt brzmieniowy...
Szerkośc i wysokość progów preferowana przez manualne preferencje grającego...

Czy ma wymieniać dalej.....???

Napisz czego oczekujesz jakimiś dokładniejszymi danymi i może ktoś się odezwie....?


Póki co podałeś dane półki łazienkowej... i to bardzo nie dokładne.
podstawa to dokładność
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2013-06-22, 07:03

MayStrim. Popełniasz na samym wstępie gafę polegająca na braku szacunku dla tych, u których szukasz pomocy.
Po pierwsze primo należy się przedstawić w stosownym dziale, bo "łosz end goł" jest dobre, ale w chemii gospodarczej; po drugie primo zawsze, ale to zawsze obowiązuje kindersztuba; po trzecie primo, informacje które zapodałeś są o tyle precyzyjne, co zupełnie nieprzydatne w specyfikacji dla wykonawcy.
Z uwagi na możliwość naprawienia gafy daję czas na przemyślenia i czasowo zamykam temat.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2013-06-22, 11:59

MayStrim pisze:Jeśli jest któś chętny, kto chce zarobić i wykonać dla mnie tą robote niech się odezwie.
Kolega najwyraźniej się chyba trochę zagalopował i traktuje chyba forumowiczów jak .... chłystków i nędzarzy.... którzy pogubią wręcz buty galopując w reakcji na jego wręcz ,,kremlowsko- królewskie " zamówienie . :-/ . Cóż.... brak wiedzy i taktu oraz zwykłej grzeczności jest dość pospolitym zjawiskiem w naszej młodej demokracji....
podstawa to dokładność
Zablokowany