Insignia - INTARO

Miejsce na zdjęcia i opisy zbudowanych instrumentów

Moderator: Jan

intaro
Posty: 100
Rejestracja: 2009-08-04, 13:12
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Insignia - INTARO

Post autor: intaro » 2015-01-04, 14:56

Witam po przerwie.
W jakimś temacie gdzieś rozpocząłem fotorelację z budowy tej gitary. Fotorelacji nie skończyłem ale za to skończyłem gitarę.
Pozwólcie że poddam Waszej krytyce nową "sztukę" - INTARO Insignia...

SPECYFIKACJA:

- konstrukcja: NTB
- gryf: olcha, teak, klon
- korpus: brzoza; top palisander; binding kremowy
- menzura: 635 mm
- podstrunnica: orzech, 24 progi, bez oznaczeń, boczne kropki
- przetworniki: humbuckery Wilkinson
- most: stały roller, struny przez korpus
- kontrola: 1 pot volume push-pull rozłączanie cewek, przeł. 3 poz.
- klucze: Gotoh

Zdjęcia kiepskawe, przepraszam. Zrobię sesje niebawem i wstawię lepsze :)
Załączniki
DSCF8155.JPG
DSCF8161.JPG
DSCF8162.JPG
DSCF8165.JPG
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Insignia - INTARO

Post autor: PiotrCh » 2015-01-04, 15:39

Wizualnie bardzo ładnie:)

Powiedz proszę - co to za palisander na topie? Jaka grubość? Czym wykończone wiosło?
pozdrowienia
Piotr
intaro
Posty: 100
Rejestracja: 2009-08-04, 13:12
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Insignia - INTARO

Post autor: intaro » 2015-01-04, 15:51

Na topie palisander w postaci obłogu, jakieś 3 mm grubości. Wiosło wykończone kilkoma warstwami satynowego nitro. Widoczna struktura drewna.

pozdr
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2943
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Insignia - INTARO

Post autor: Piniu » 2015-01-07, 09:58

Aż się prosiło, żeby klapkę elektroniki dać z tej brzozy. A co to za drewniana kropka obok elektroniki? Coś się stało przy pracy? Struna e6 wydaje sie być dalej od brzegu podstrunnicy niż e1 - to zamierzone?

Poza tym pierwszy raz widzę teak zastosowany w gitarze i to w szyjce. Tez by mi tam pasowało przełożyć teak i olchę jakimś ciemnym paskiem jak olcha i klon.
intaro
Posty: 100
Rejestracja: 2009-08-04, 13:12
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Insignia - INTARO

Post autor: intaro » 2015-01-07, 13:00

Brawo Piniu :)... wychwyciłeś już dwie moje wpadki, które mi się przytrafiły podczas wytwarzania tej sztuki. Rzeczywiście struny E nie są równo od brzegu, aczkolwiek nie aż tak bardzo jak widać to na tych zdjęciach (co oczywiście nie ma znaczenia). A drewniana kropka to "koreczek" ;) bo przy wierceniu otworu pod trzpień mostka wiertło mi "troche" wyszło :)... Akurat trafiło to w miejsce klejenia kilku gatunków w gryfie i po prostu ze zwykłego lenistwa, nie zrobiłem takiego klejonego "koreczka"... Tak wiem, tak nie przystoi :)
No i rzeczywiście z tym klejeniem drewna na gryf to tak ogólnie nie do końca jak bym chciał ale to tylko z tej prostej przyczyny, że do wytworzenia tej gitary użyłem "śmieci" zalegających w gitarowni - tzn nie kupowałem żadnego drewna, nie wybierałem tylko brałem jak leci co miałem. taka niskobudżetówka ;)
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Insignia - INTARO

Post autor: molu » 2015-01-07, 13:58

Intaro - jak tak koreczkowałeś, to może trzeba było tam jakąś bardziej ozdobną łatkę dać? Inlay delikatny, jakąś sygnaturkę.. coś co by nie wyglądało jak załatanie dziury.

T.
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2943
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Insignia - INTARO

Post autor: Piniu » 2015-01-07, 14:03

Szkoda z tym wiertłem bo taka ładna gitara w całości. Bardzo mi się kształt podoba, zwłaszcza główka, aczkolwiek chyba lepiej by logo wyglądało pomiędzy kluczami. Teraz jakby się nie mieściło na pokrywce. Co do wpadek, to niestety ale się trafiają. Ja tak uważałem a nie ustrzegłem się przy ostatnim projekcie (nie wiem czy widziałeś). Nie wiem jak to zrobiłem, ale wywierciłem w korpusie otwór na straplock z drugiej strony korpusu. Musiałem chyba spać już w warsztacie :) W domu chcę montować i... co do cholery.. :) Jeszcze nie wiem jak ale muszę to zamaskować jakoś. Na razie jest śrubka ozdobna wkręcona :)
intaro
Posty: 100
Rejestracja: 2009-08-04, 13:12
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Insignia - INTARO

Post autor: intaro » 2015-01-07, 23:43

Molu... wydaje mi się że cokolwiek bym tam nie zrobił to i tak by wyglądało jak maskowanie czegoś, bo miejsce jest troche dziwne jak na jakieś ozdobne motywy... nie wiem tak myślę. Wolałem po prostu to zaprawić i przyznać się do wpadki :)

Piniu... następną robię podobną i na pewno będzie miała taką samą główkę i wpadł mi do głowy pomysł, żeby logo było na główce, u góry... a pokrywka bez napisu. Aczkolwiek tych pokrywek zamówiłem więcej i chciałem dawać takie same do każdej sztuki. :) nie wiem, nie wiem...
kibic
Posty: 394
Rejestracja: 2013-08-23, 07:07
Lokalizacja: Nieporęt

Re: Insignia - INTARO

Post autor: kibic » 2015-01-17, 10:05

intaro pisze:Molu... wydaje mi się że cokolwiek bym tam nie zrobił to i tak by wyglądało jak maskowanie czegoś,
Gitara ogólnie fajna ale ten kołek trochę ją szpeci. Mi przyszło do głowy, że mógłbyś powiększyć maskownicę elektroniki tak by zasłaniała ten kołek.

Poniżej moja wizja pomysłu w corelu ;-)
Załączniki
DSCF8161a.JPG
intaro
Posty: 100
Rejestracja: 2009-08-04, 13:12
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Insignia - INTARO

Post autor: intaro » 2015-01-18, 13:03

o! ciekawy pomysł! dzięki bardzo :)
Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Insignia - INTARO

Post autor: tomasszz » 2015-01-21, 20:35

Bardzo przyjemne wioseło ;) Podoba mi się ta "czystość" wykonania i nienachalna uroda ;)
ODPOWIEDZ