[s] kilka kostek (efektów) gitarowych

Czyli ogłoszenia.

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

[s] kilka kostek (efektów) gitarowych

Post autor: molu » 2018-02-22, 11:26

Mam do sprzedania kilka efektów gitarowych, wykonanych przeze mnie. Muszę się pozbyć kilku bo za dużo już tego leży na półce, a robią się kolejne. Można powiedzieć, że wszystkie są nowe, grane tylko przeze mnie, w domu. Grane to dużo powiedziane.. zrobiłem, pograłem dzień, dwa i zająłem się kolejnym projektem. Większość efektów, które robię nie ma zasilania bateryjnego, wymagają zasilacza 9V (chyba, że w opisie jest wyraźnie napisane inaczej).

#1. Kopia Krank Distortus Maximus. Distortion. Cena 200 zł

Obrazek

#2. Kopia Wampler Triple Wreck. Distortion. Możliwość zasilania z baterii. Cena 220 zł.

Obrazek

#3. Symulator kolumny głośnikowej. Możliwość uzyskania brzmienia różnych typów kolumn - od małej paczki do 4x12, zmiana charakterystyki częstotliwościowej w zakresie wysokich i średnich, regulacja poziomu sygnału wyjściowego.
SPRZEDANY

Obrazek

#4. Emulacja przedwzmacniacza Peavey 5150. Preamp na jfetach. Dodatkowo wyposażony w symulację kolumny głośnikowej (osobne wyjście. Można puszczać sygnał bezpośrednio na wejście karty dźwiękowej komputera, interfejsu, wieży hifi) oraz wzmacniacz słuchawkowy.
Słuchawki korzystają z sygnału symulatora kolumny dzięki czemu brzmienie nie jest typowe dla surowego sygnału przesteru.. jest takie jak by się słuchało całego zestawu - wzmacniacz z kolumną.
SPRZEDANY

Obrazek

#5. Emulacja przedwzmacniacza Bogner Uberschall. Preamp na jfetach. Cena 260 zł.

Obrazek

#6. Emulacja przedwzmacniacza Engl e530, też na jfetach. Wyposażony w prostą ale skuteczną bramkę szumów. Cena 280 zł.

Obrazek

Na filmie, który wrzuciłem na youtube można posłuchać niektóre z powyższych kostek. Znalazłem jeszcze jedno nagranie, tym razem na soundlocud. Uberwald to Uberschall, ScreaminEagle to Lobotomist/e530.

Preampy w kostce można śmiało wpinać w powrót pętli efektów i używać tylko końcówki mocy (zastąpić tym sposobem przedwzmacniacz wbudowany np w head lub combo), można nagrywać bez konieczności posiadania kolumny, mikrofonu, itp. Wystarczy wpiąć się bezpośrednio w interfejs audio i w DAWie dołożyć symulację paczki vst (odpowiedzi impulsowe) lub wpiąć się w interfejs audio poprzez symulator kolumny głośnikowej. Oczywiście można też wpiąć się takim preampem na wejście dowolnego wzmacniacza (combo, head)

T.
Ostatnio zmieniony 2018-03-07, 15:28 przez molu, łącznie zmieniany 2 razy.
wojtek
Posty: 447
Rejestracja: 2012-07-27, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Re: [s] kilka kostek (efektów) gitarowych

Post autor: wojtek » 2018-02-23, 18:18

a nie robisz jakiś VCF ów może ?
ww
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Re: [s] kilka kostek (efektów) gitarowych

Post autor: molu » 2018-02-23, 21:01

Coś konkretnego masz na myśli? Do tej pory nie robiłem, ale jeżeli tylko nie jest to DSP lub jakieś egzotyczne scalaki to nie powinno być większego problemu.

T.
Awatar użytkownika
Matt_Sliver
Posty: 6
Rejestracja: 2018-02-23, 15:16

Re: [s] kilka kostek (efektów) gitarowych

Post autor: Matt_Sliver » 2018-02-23, 21:50

Witam. Proponuję wystawić to stado na forum związanym z gitarami siedmiostrunowymi - tym najpopularniejszym w naszym kraju. Mieliśmy tam dwóch magików robiących fantastyczne efekty lecz obaj z braku czasu już "nie robią". Jest więc deficyt. (UWAGA: Limit 70 postów zanim się wystawi pierwsze ogłoszenie w dziale sprzedam - trzeba zatem uderzyć do działu "Efekty").

Osobiście jestem żywo zainteresowany kopiami G-String lub Decimator w obudowach mini/mikro (miałem i niestety, głupi ja, sprzedałem)

MT
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Re: [s] kilka kostek (efektów) gitarowych

Post autor: molu » 2018-02-23, 22:43

Matt - decimator w 1590a.. nie podejmuję się. Nie widziałem dostępnego projektu, a nie wiem czy mi wystarczy cierpliwości i umiejętności by zaprojektować do niego płytkę. Ale wiem, że robią i jest to możliwe w warunkach domowych.

Na forum wymienionym przez Cię jestem, ale się nie ogłaszałem jeszcze. Macie pierwszeństwo :)

T.
wojtek
Posty: 447
Rejestracja: 2012-07-27, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Re: [s] kilka kostek (efektów) gitarowych

Post autor: wojtek » 2018-02-23, 22:51

molu pisze:Coś konkretnego masz na myśli? Do tej pory nie robiłem, ale jeżeli tylko nie jest to DSP lub jakieś egzotyczne scalaki to nie powinno być większego problemu.

T.
tak chodzi mi o klona VCF z móga i taki jeszcze jeden ogarnoł byś to ? ja nie mam części
Awatar użytkownika
Matt_Sliver
Posty: 6
Rejestracja: 2018-02-23, 15:16

Re: [s] kilka kostek (efektów) gitarowych

Post autor: Matt_Sliver » 2018-02-24, 09:23

Miałem kopię Decimatora dokładnie tą z tego video:
http://www.youtube.com/watch?v=EnASbHWLB6Y

Na forum siedmiostrunowym jest kolega Dromee - może udostępniłby schemat?
Sam nie ma czasu już budować kostek.
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Re: [s] kilka kostek (efektów) gitarowych

Post autor: molu » 2018-02-24, 12:38

To chyba jedyny dec w małej kostce, którego znalazłem. Zobaczymy..

wojtek - z tego co widzę, moog to głównie modułowe efekty - płyta czołowa z bebechami z tyłu. zapewne do montowania jakiś rackach. Nie siedzę w ogóle w temacie synth, nie mam rozeznania co i jak. Musiałbyś pokazać konkretne urządzenie/moduł.

T.
wojtek
Posty: 447
Rejestracja: 2012-07-27, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Re: [s] kilka kostek (efektów) gitarowych

Post autor: wojtek » 2018-02-24, 15:48

molu pisze:To chyba jedyny dec w małej kostce, którego znalazłem. Zobaczymy..

wojtek - z tego co widzę, moog to głównie modułowe efekty - płyta czołowa z bebechami z tyłu. zapewne do montowania jakiś rackach. Nie siedzę w ogóle w temacie synth, nie mam rozeznania co i jak. Musiałbyś pokazać konkretne urządzenie/moduł.

T.
Mi konkretnie o te dwa układy chodzi
http://www.yusynth.net/Modular/EN/MOOGVCF/index.html
http://td.dicant.net/2012/01/eric-arche ... walka-vcf/ ten z dwoma potencjometrami ,aby uruchomione na samych płytkach .
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Re: [s] kilka kostek (efektów) gitarowych

Post autor: molu » 2018-03-07, 15:29

5150 i symulator kolumny niedostępne. Jak ktoś chętny mogę jeszcze wystrugać.

T.
ODPOWIEDZ