Świerk na skrzypce.

Czyli ogłoszenia.

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Świerk na skrzypce.

Post autor: palisander » 2012-11-11, 09:37

Witam.


Zrobiłem trochę przeglądu i okazuje się , że mam trochę łupanego drewna świerkowego spod Istebnej. Łupane kliny są zbyt wąskie żeby wyciąć z niego materiał na płytę wierzchnią klasyka, ale myślę, że na budowę skrzypiec można by wybrać dość ładny materiał i wyciąć kliny skrzypcowe.

Coś bliżej o tym materiale:

Drewno jest ze ścinki zimowej na przełomie lat 2006/2007.
Pochodzi z pogranicza Polski i Czech. Rok czasu leżało jako drewno okrągłe ,,pod chmurką" , potem jako łupane w pomieszczeniu o temp od 17 do 21 stopni aż po chwile obecną. Usłojenie dość równomierne myślę , że można wyciąć kliny w klasie A i w klasie B.

Od siebie mogę tylko dodać, że drewno nie widziało żadnej suszarni, jest naturalnie sezonowane, żywice są już związane i w zasadzie jest materiałem gotowym do pracy.

Nie zabierałem się za to jeszcze i nie wiem ile materiału uda mi się pozyskać , ale myślę że ok 10 do 15 klinów skrzypcowych w dwóch klasach.

Zainteresowanych proszę o podanie dokładnych, minimalnych wymiarów klinów jakie ich interesują . Materiał będę rozcinał koło piątku tj. 16 . 11.
A jak nie.... to niech leży ;-) Będzie na belki i wzmocnienia do klasyków :mrgreen:
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2012-11-12, 16:00 przez palisander, łącznie zmieniany 1 raz.
podstawa to dokładność
ODPOWIEDZ