Frezowanie gitary, skąd drewno

Czyli ogłoszenia.

Moderator: Jan

Dorino
Posty: 4
Rejestracja: 2015-01-02, 12:54
Lokalizacja: Warszawa

Frezowanie gitary, skąd drewno

Post autor: Dorino » 2015-01-02, 16:58

Cześć!

Temat mojej pracy inżynierskiej związany jest z frezowaniem wybranego elementu na obraiarce CNC. Jako gitarzysta oczywiście padło na korpus elektryka. Nadszedł czas zakupu drewna i tu chwilowo stoję w miejscu. W internecie widuję różne strony z drewnem gitarowym, trudno mi jednak stwierdzić które się nadaje "na lata" a nie będzie drewnem z drzwi do kibla :)

Czy ktoś może polecić jakieś sprawdzone źródło? Interesuje mnie Olcha albo Lipa.

Widziałem drewna nawet od 60 zł (rotergitary na allegro) ale to minimum 2 razy taniej niż na innych stronach, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat?
Inne miejsca :
-http://www.tonewood.pl/

Jakby ktoś miał kontakt z jakimś polecanym źródłem to bardzo proszę!
Interesuje mnie lita formatka grubość ponad 44 mm, najlepiej jednoczęściowa gdyż nie bardzo wiem gdzie i jak kleić :)

Druga sprawa dotyczy samego procesu obróbki, czy w okolicach Warszawy znacie jakąś firmę lub sami macie obrabiarkę z większą przestrzenią roboczą tak by można było wyfrezować korpus.

Dziękuję za uwagę :)
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: Frezowanie gitary, skąd drewno

Post autor: Jerzy S » 2015-01-02, 17:21

Egzotyki kupowałem u gościa z linku http://www.forumlutnicze.pl/viewtopic.p ... ica#p25635 uważam, ze ma fajny wybór i w zasadzie przystępnie cenowo.
Natomiast olchę tutaj http://allegro.pl/show_user.php?uid=1190735 . Gość dopasuje Ci formatki o wymiarach jakie potrzebujesz. Drewno oczywiście pierwszej klasy.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Frezowanie gitary, skąd drewno

Post autor: poco » 2015-01-02, 18:05

Dorino. Jesteś już dorosłym chłopcem, a taka przyziemna sprawa jak kindersztuba jest Ci obca.
Ja rozumiem, że Ty masz potrzeby, Ty masz problemy itd. Jednakże przyszło Ci żyć w świecie, gdzie są też inni i to tych innych prosisz o pomoc. Czy to jednocześnie znaczyć ma, że nas olewasz?
Wróć do regulaminu, a wtedy pogadamy.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Wasyl
Posty: 478
Rejestracja: 2011-12-17, 13:57

Re: Frezowanie gitary, skąd drewno

Post autor: Wasyl » 2015-01-02, 20:58

Od rotera drewno pierwszej klasy? No proszę :P to się musiało wieeeeeeele pozmieniać
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Frezowanie gitary, skąd drewno

Post autor: PiotrCh » 2015-01-02, 21:55

Cześć,
pracę inżynierską piszesz? No ładnie :D:D No to pochwal się na jaki temat i co ma z nią wspólnego wyfrezowana deska - przez operatora maszyny rzecz jasna;)
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2943
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Frezowanie gitary, skąd drewno

Post autor: Piniu » 2015-01-02, 22:42

Wasyl pisze:Od rotera drewno pierwszej klasy? No proszę :P to się musiało wieeeeeeele pozmieniać
Nie wiem jakiej klasy ale złe nie jest. Miałem od niego jesion na pierwszego tele i był naprawdę zacny. I tak też zabrzmiała gitara ;)
Awatar użytkownika
nusior
Posty: 69
Rejestracja: 2013-10-28, 11:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Frezowanie gitary, skąd drewno

Post autor: nusior » 2015-01-02, 23:03

Wasyl pisze:Od rotera drewno pierwszej klasy? No proszę :P to się musiało wieeeeeeele pozmieniać
Też mnie to zdziwiło ale może zauważył, że nie budowanie mu nie idzie to chociaż zapasy drewna wysprzeda :)
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Frezowanie gitary, skąd drewno

Post autor: PiotrCh » 2015-01-02, 23:32

Miałem też drewno ze sklepu 8strun, nawet je użyłem na ukulele. Drewno jak drewno, nie wiem czym dla kogo jest 1klasa ;-)
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: Frezowanie gitary, skąd drewno

Post autor: Jerzy S » 2015-01-02, 23:48

Wg norm klasyfikacji drewna:
I klasa - bez sęków; jednolita barwa; równomierne, prostoliniowe usłojenie;
:)
Wasyl
Posty: 478
Rejestracja: 2011-12-17, 13:57

Re: Frezowanie gitary, skąd drewno

Post autor: Wasyl » 2015-01-03, 00:44

nusior pisze:
Wasyl pisze:Od rotera drewno pierwszej klasy? No proszę :P to się musiało wieeeeeeele pozmieniać
Też mnie to zdziwiło ale może zauważył, że nie budowanie mu nie idzie to chociaż zapasy drewna wysprzeda :)
tak się składa, że jeszcze nie zauważył i nadal prężnie działa :D
PiotrCh pisze:Miałem też drewno ze sklepu 8strun, nawet je użyłem na ukulele. Drewno jak drewno, nie wiem czym dla kogo jest 1klasa ;-)
roter = 8strun.pl = slogen = Adam Tylski
a na allegro rotergitary i roterrenowacje
wszystko to jest ta sama osoba
jurbassteck pisze:Wg norm klasyfikacji drewna:
I klasa - bez sęków; jednolita barwa; równomierne, prostoliniowe usłojenie;
:)
ale to norma na tarcicę, a nie na drewno rezonansowe ;)

jeżeli chodzi o normy, które obowiązują lutników to są to 2 normy polskie i 4 normy branżowe. jak kogoś ciekawi to mogę podać jakie konkretnie.
Ostatnio zmieniony 2015-01-03, 00:53 przez Wasyl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Frezowanie gitary, skąd drewno

Post autor: PiotrCh » 2015-01-03, 00:52

no bo ja właśnie w kontekście rotera pisałem;) To drewno do wycięcia jakiegoś korpusu do pracy inżynierskiej to aż naddto - bo można z niego zrobić bardzo dobre wiosło - patrz tele Pinia:) A kolega może złapie chęć na zrobienie instrumentu poza wykonaniem załącznika do pracy o CNC? ;)
pozdrowienia
Piotr
popik10

Re: Frezowanie gitary, skąd drewno

Post autor: popik10 » 2015-01-03, 08:23

Z cnc mogę pomóc, stoi w garażu. A drewno spokojnie da radę to z allegro.
Jak by co mam też zaspas olchy.
Pozdrawiam
Dorino
Posty: 4
Rejestracja: 2015-01-02, 12:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frezowanie gitary, skąd drewno

Post autor: Dorino » 2015-01-03, 12:47

PiotrCh pisze:Cześć,
pracę inżynierską piszesz? No ładnie :D:D No to pochwal się na jaki temat i co ma z nią wspólnego wyfrezowana deska - przez operatora maszyny rzecz jasna;)
Temat pracy : "Projekt procesu technologicznego obróbki frezarskiej wybranego elementu z zastosowaniem obrabiarek sterowanych numerycznie" - Bardzo szybko stwierdziłem że wybranym elementem będzie korpus gitary. Pomyślałem że nowy korpus dla czternastoletniego Ibaneza będzie zadowalającym prezentem na zakończenie studiów :)
Wasyl pisze: roter = 8strun.pl = slogen = Adam Tylski
a na allegro rotergitary i roterrenowacje
wszystko to jest ta sama osoba
Dobrze wiedzieć :)
popik10 pisze:Z cnc mogę pomóc, stoi w garażu. A drewno spokojnie da radę to z allegro.
Jak by co mam też zaspas olchy.
Pozdrawiam
Obrabiarka CNC w garażu - zazdroszczę, widzę że jesteś z Wrocławia więc trochę daleko ale dzięki, kto wie.
Jeżeli chodzi o olchę to mogę być zainteresowany, tylko powiedz mi proszę jakie wymiary i czy lita czy sklejana. Nie posiadam żadnego warsztatu dlatego proponowałbym litą, albo już sklejoną.

Jestem bardzo pozytywny zaskoczony aktywnością forum! :)
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Frezowanie gitary, skąd drewno

Post autor: poco » 2015-01-03, 13:31

Dorino napisał -"Jestem bardzo pozytywny zaskoczony aktywnością forum!"
To jest forum lutnicze, a nie zebranie kółka różańcowego i dlatego pomoc otrzymuje każdy, kto o nią poprosi. :-D
A tak na marginesie, to sprawdzaj co i jak piszesz po polsku. ;-) :-/
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 525
Rejestracja: 2011-01-02, 21:00
Lokalizacja: Koszalin

Re: Frezowanie gitary, skąd drewno

Post autor: Andrzej » 2015-01-03, 15:16

Dorino pisze: Jestem bardzo pozytywny zaskoczony aktywnością forum! :)
Polegaj na nas jak na Zagłobie :-D :lol:
ODPOWIEDZ