Bezwarunkowy dochod podstawowy

Na każdy temat ...

Moderator: poco

Awatar użytkownika
skiper01
Posty: 123
Rejestracja: 2012-12-25, 20:13
Lokalizacja: Rybnik

Bezwarunkowy dochod podstawowy

Post autor: skiper01 » 2013-10-23, 07:38

Witam.
Jeśli ktoś słyszał o tej idei to można ja poprzeć w tym miejscu http://basicincome2013.eu/ubi/pl/
Jeśli nie to można także poczytać o co chodzi. Moim zdaniem pomysł dobry i do zrealizowania. Zamieściłem link do petycji, ponieważ cala idea jest słabo promowana. Napiszcie tez co wy o tym myślicie, jakie jest wasze zdanie.
popik10

Post autor: popik10 » 2013-10-23, 09:54

Osobiście wolał bym nic nie dostawać, ale też nie być ograbianym jak to się dzieje obecnie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2013-10-23, 11:44

Świetnie to ująłeś Piotruś ;-)
Awatar użytkownika
vintage
Posty: 158
Rejestracja: 2011-06-14, 09:59
Lokalizacja: Legnica

Post autor: vintage » 2013-10-23, 15:33

Można to w skrócie ująć:
"Każdy według swoich zdolności, każdemu według jego potrzeb."
albo:
"To, co wytwórca traci jako osoba prywatna, odzyskuje bezpośrednio lub pośrednio jako członek społeczeństwa."

Są to cytaty Karola Marksa na którego ideach oparta jest Unia europejska, zatem adres petycji słuszny ale nie licz na poparcie zdrowo myślących ludzi pracujących, to dobre dla nierobów, czyli komunistów.
Awatar użytkownika
skiper01
Posty: 123
Rejestracja: 2012-12-25, 20:13
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: skiper01 » 2013-10-23, 15:57

Tu nie chodzi o to, że te pieniądze mają zastąpić twoje wynagrodzenie, tylko masz dostawać pieniądze od państwa, pieniądze te pochodzą z środków przeznaczonych na pomoc społeczną, vatu który oczywiście byłby w granicach 30% oraz troche wyższego podatku i oczywiście zniesionej emerytury na którą i tak nie ma co liczyć. Polecam posłuchać audycji http://www.rdc.pl/informacje/rafal-szum ... posluchaj/
Ender
Posty: 360
Rejestracja: 2009-01-19, 15:45
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: Ender » 2013-10-23, 17:04

Czyli czy się stoi czy się leży...
Wolałbym, żeby państwo mi nie pomagało na siłę, ale zwyczajnie nie przeszkadzało. Taka inicjatywa doprowadzi w krótkim czasie do tego, że najlepiej pracujący, zasilający w większości budżet państwa będą odprowadzać do tego budżetu jeszcze więcej i dostawać mniej, niżby zaoszczędzili bez dodatkowego zobowiązania.
I po co? Tylko po to, żeby panom spod sklepów całodobowych żyło się lepiej. Nie mam nic przeciwko wspomaganiu chorych czy pokrzywdzonych przez los, wspomaganiu biednych itd. Ale o ile to możliwe, należy dawać im wędkę, zamiast ryby. Tak, wędka jest droższa od ryby, ale szybko ten wydatek się zwraca.
Tymczasem gros pieniędzy, które chce zagwarantować ta inicjatywa płynęłaby do nierobów i obiboków. Wszystkim po równo? To już było.
Łatwo rozdawać cudze pieniądze. Trudniej znaleźć sposób, żeby je zdobyć, nie krzywdząc przy okazji ciężko pracujących i płacących podatki.
popik10

Post autor: popik10 » 2013-10-24, 06:36

pieniądze te pochodzą z środków przeznaczonych na pomoc społeczną, vatu który oczywiście byłby w granicach 30% oraz troche wyższego podatku i oczywiście zniesionej emerytury na którą i tak nie ma co liczyć.
To znaczy, że państwo znowu mi zabierze żeby mi potem dać, przy okazji zatrudniając sztaby pracowników którzy to muszą obrobić i w efekcie pieniądze się rozmyją. Wyjdzie na to że więcej mi zabierze niż da. Hmmmm super biznes.... dla państwa.

A na poważnie (po przesłuchaniu) to faktycznie, świat się zmienia, i pewnie Panowie mają rację mówiąc o zmianie systemu finansowego, ale nie przekonuje mnie dalej takie rozdawnictwo. Są jednostki które wnoszą do naszych finansów poprzez podatki pieniądze przez całe życie, a są i takie które tylko biorą. Mam w rodzinie takiego pasożyta i wkurza mnie już stan obecny, co dopiero gdyby jeszcze państwo jej dawało np. 6000 rocznie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
skiper01
Posty: 123
Rejestracja: 2012-12-25, 20:13
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: skiper01 » 2013-10-24, 07:56

Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2013-10-24, 13:31

No , ja mam po dwoch miesiacach pobytu w Europie po wyzej dziurek w nosie tej bandy zlodziei , ktora jeszcze na dodatek mowi ze to wszystko co sie dzieje , to dla mojego dobra...
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2013-10-24, 14:58

no widzisz Zenku.. tam zabija.. tu okradna... :mrgreen:
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2013-10-24, 21:27

Wilki sa dookola nas. Kazdy probuje wyszarpnac od tyle ile sie da w sposob w jaki sie tylko da. O ile z malymi gnojkami wymachujacymi pistoletami moge sobie poradzic , to ze zlodziejskim systemem panstwowym juz nie. Zadziwiajace jak wiele sie zmienilo od czasu kiedy wyjechalem z Europy. W porownaniu z latami 90-tymi w Niemczech bieda piszczy.
fab1o
Posty: 59
Rejestracja: 2013-11-12, 07:01
Lokalizacja: Jastkowice

Post autor: fab1o » 2013-12-08, 08:48

Chciałbym tak powiedzieć, że UE jest państwem a my mieszkający w niepodległej Polsce, tak naprawdę mieszkamy w podległej Polsce UE, czyli mieszkamy w Stanie Rzeczpospolita Polska. UE- Czytaj Związek Państw Demokratyczno-Komunistycznych Unii Europejskiej. Takie plany już ogłaszała UE. Ale i tak jesteśmy podległym krajem a ZPDKUE to tylko kwestia czasu. Jak mi ktoś powie, że jesteśmy niepodległym krajem, to niech mi pierw powie dlaczego;
1.Mamy zakaz produkowania żarówek tych zwykłych(nie pamiętam specjalnej nazwy) powyżej 60wat.
2.Dlaczego nie możemy produkować fajek linków i mentolów.
3.Dlaczego zapłaciliśmy półtora miliarda kary za wyprodukowanie zbyt dużej ilości mleka w 2012.

Nie będę się rozpisywał się dalej a jest tego spora naprawdę bardzo spora lista.
Osobiście jestem za odejściem od UE, ale niestety nie możemy, ponieważ państwo musiało by zwrócić pieniądze, które otrzymało od UE. Chociaż i tak sobie je samo zabiera po przez kary np; jak ta za mleko, czy z produkcji fajek nam zabroni a sama zacznie produkować.

Chętnie bym opuścił to państwo i pojechał gdzieś indziej, ale Polska zawsze będzie moim domem, tu się urodziłem i ktoś walczył za to, bym się mógł tu urodzić.
ODPOWIEDZ