Film dokumentalny - Restrung.

Na każdy temat ...

Moderator: poco

Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Film dokumentalny - Restrung.

Post autor: molu » 2015-11-24, 21:05

Ciekawy dokument. Podejrzewam, że zainteresuje przede wszystkim budowniczych basów, ale polecam wszystkim.



T.
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Re: Film dokumentalny - Restrung.

Post autor: shopiK » 2015-11-24, 22:10

Już widziałem fragmenty tego filmu. A najciekawsze dla mnie - to to, że wreszcie zrozumiałem (usłyszałem) o co chodzi w tym, że różne drewienka brzmią inaczej. Tutaj 41:20 mimo kompresji youtuba itd - słychać różnicę...
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Film dokumentalny - Restrung.

Post autor: poco » 2015-11-25, 10:17

Wróciłem przed chwilą z podróży w świat tego filmu. Ciekawy, ale każdy szuka tam pewnie czegoś innego. Ogólnie to Ameryka, Ameryka ... .
Ale co do tego tematu brzmienia drewna różnych gatunków, to to, że jest inne, to jak dla mnie nie do końca jasny przekaz bo jest to wiadomym i jasne.
Pokazywanie różnych tonów wydawanych przez te kawałeczki drewna nie jest adekwatna do realu, gdyż po pierwsze , nie są to drewienka o takim samym kształcie, a to już powoduje zmiany w akustyce, nie są zrzucane z tej samej wysokości - ale to szczegół i nie padają tą samą płaszczyzną, nie wiemy z jakiej części drzewa pochodzą - przydało by się posłuchać drewienek pochodzących z jednego pnia z rożnych jego części. Tak, że pewnie nie jest to film szkoleniowy, a jedynie autor wskazał, że drewno wydaje różne dźwięki przy pobudzeniu do drgań i trzeba próbować szukać najlepszej konfiguracji. Tak samo jest w przypadku klejonek wszelkiej maści, gdzie ta wiedza może pomóc we właściwym wyborze.
Niemniej jednak skłaniam się do zdania, że w dużej mierze efekt końcowy nigdy nie można przewidzieć na początku drogi tak na +, jak i na -.
Temat nie do ogarnięcia jednym zdaniem , ale jeżeli macie koledzy własne spostrzeżenia, własne doświadczenia, własne zdanie, to proponował bym temat wrzucić w dział, gdzie rozmawiamy o drewnie. To może być burza, ale jak zwykle po burzy przychodzi spokój i refleksje. :-D
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ