Zębatka poszukiwana !!!

Pochwalcie się co jeszcze robicie / zrobiliście.
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Zębatka poszukiwana !!!

Post autor: Piniu » 2012-06-20, 21:00

Poszukuje zębatki podwójnej jak na zdjęciu poniżej.
średnica dużej zębatki : 20mm, 38 zebów
śrdnica małej: 7mm, 12zębów

To jest od napinacza przy rowerze treningowym. najważniejszy jest dla mnie wymiar i zęby zębatki małej, gdyż ona jest uszkodzona tylko, także jakby ta duza się nie zgadzała to zawsze można posklejac z dwóch jedna ;)

Może ktos ma jakieś zębatki w swoich szpargałach. Jeszcze spróbuje wpaść gdzieś do serwisu drukarek, może zdażę, bo mam mało czasu po pracy.
Załączniki
oki.jpg
oki.jpg (8.26 KiB) Przejrzano 3822 razy
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2012-06-21, 00:06

Można zajrzeć np. tu: www.bef-mont.pl

Tylko czy koszt wykonania takiej zębatki będzie mniejszy niż koszt nowego napinacza... I don't think so.

Jeśli chcesz się bawić - to można Naprawić zębatkę... np. uzupełniając ubytki żywicą - potem forma z silikonu - odlew z żywicy - i masz zębatkę nie do zdarcia... Kwestia, czy to się opłaca, ale na szczęście na tym forum nikt nie pisze - dołóż sobie xxx $ i kup cośtam. Tutaj toleruje się kombinatorów :-)


Chyba ktoś na forum ma swoje cnc (tak mi się wydawało). Można wyciąć z pleksi kilka przekrojów zębatki, skleić przeszlifować - i dalej jak wcześniej - odlew z żywicy.
Kiedyś się bawiłem w odlewanie części do modeli - fajna zabawa :P
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-06-22, 07:50

shopiK pisze:Tylko czy koszt wykonania takiej zębatki będzie mniejszy niż koszt nowego napinacza... I don't think so.
Raczej wątpie żebym dostał taki napinacz. To szwabski rower stacjonarny kupiony w komisie.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-06-22, 18:04

Piniasty. Czy Ty aby coś nie popierdzieliłeś z tymi wymiarami? Przecież to wymiary do modeli i silników elektrycznych modelarskich! Jaki moduł tych zębów, otwór wewnętrzny. Może poszukaj w częściach do elektronarzędzi. W przekładniach stosuje się różne takie pierdółki. A może w częściach do pralek i innego sprzętu AGD. Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-06-22, 21:56

Nie popierdzieliłem. To mały mechanizm z małym silniczkiem i systemem zębatek tak dopasowanych, żeby mógł pociągnąć linkę regulującą hamulec.

Oczywiście,że mogę połazić po takich serwisach ale właśnie tu jest problem,że nie mam kiedy, bo pracuje do 16 i zanim dojadę do miasta w tych korkach to mi sie zrobi 17 i wszystko pozamykane. Spróbuje jutro cos obskoczyc.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-06-23, 08:09

Zobacz mechanizm programatora do pralek. Tam są takie małe zębatki. Ja nie mam nic teraz pod ręka , bo czyszczę "stajnię" :shock: Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ