Moje pierwsze skrzypce od projektu po... zobaczymy. RELACJA z budowy.

Skrzypce , altówki , wiolonczele , kontrabasy etc.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moje pierwsze skrzypce od projektu po... zobaczymy. RELACJA z budowy.

Post autor: PiotrCh » 2021-10-30, 10:16

Nie no ok:) Niczego złego nie postuluję:) Można robić sobie powoli na raty w między czasie kompletując środki na kolejne kroki. Przygotowywać materiał można już zacząć byleby bez ryzykownych ruchów jak rozcinanie klinów ręczną piłką. Dobrze będzie jak przygotujesz te kliny, skleisz i postawisz na jakiś czas na odpoczynek, żeby to co ma zapracować zapracowało. Ja mam od roku poklejone i nieruszone 3 komplety klinów na mandoliny, a nad jednym od czasu do czasu sobie pracuję.
pozdrowienia
Piotr
informatkot
Posty: 457
Rejestracja: 2010-03-14, 10:48

Re: Moje pierwsze skrzypce od projektu po... zobaczymy. RELACJA z budowy.

Post autor: informatkot » 2021-10-30, 10:20

Bardzo słuszna decyzja. Jak rozetniesz na 4 części i się skręci to nawet jednej pary nie wystrugasz.
Życzę miłego dnia
Rafał
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moje pierwsze skrzypce od projektu po... zobaczymy. RELACJA z budowy.

Post autor: PiotrCh » 2021-10-30, 11:23

...
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
Paramonov
Posty: 211
Rejestracja: 2012-09-23, 00:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje pierwsze skrzypce od projektu po... zobaczymy. RELACJA z budowy.

Post autor: Paramonov » 2021-10-30, 12:43

Dzień dobry. Skrzypce zaczyna sie od wklejania klocków. Tutaj nawet nie ma formy. Teraz jest czas na robienie formy. Przemyślenia skąd wziąć materiał na klocki, pieńki. Czy wyda z tych klinów czy trzeba dokupić i belka jeszcze. Później ciecie boczków i chyba na boczki nie masz materiału.

Jak wysoką masz taśmówkę ? Jeśli 120mm to przetniesz ten klin. Można wstępnie tez naciąć cienką tarczową i dalej ręcznie ciąć. Tak czy inaczej najpierw trzeba by wystrugać powierzchnie bazową by idealnie spoczęła na stole obrabiarki. Przydałyby sie zdjęcia materiału od płaszczyzny a tu wszystko od czoła.
Awatar użytkownika
SebastianL
Posty: 749
Rejestracja: 2020-06-16, 08:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moje pierwsze skrzypce od projektu po... zobaczymy. RELACJA z budowy.

Post autor: SebastianL » 2022-05-31, 11:14

Michale, widzę że od czasu do czasu zaglądasz na forum, to spytam, jak idą prace nad skrzypcami? Ciekawi jesteśmy.
ODPOWIEDZ