Skrzypki 4/4

Skrzypce , altówki , wiolonczele , kontrabasy etc.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2012-08-24, 12:30

Tak właśnie myślałem, że masz ,, za plecami" mentora i fachowca, który udziela porad i trochę prowadzi Twoje wrodzone zdolności w odpowiednim kierunku... ;-) To widać ze zdjęć jako żywo. Dobrze, że są młodzi ludzie , którzy mimo tej komercji, konsumpcji, kiczu i tandety która nas zewsząd zalewa i otacza bombardując nasze mózgi byle czym , gdzieś głęboko w sobie są w stanie odszukać piękno i sens właśnie w takich zajęciach jakie wykonujesz. Mimo, że zajmują one masę czasu, który wielu młodych ludzi woli spędzić na zwykłych dyrdymałach. To bardzo krzepiące. No i ten zamiar pójścia na AM w Poznaniu świadczy, że chyba kochasz to robić. Życzę więc dostania się na stosowny wydział tej uczelni. Patrząc na fotki raczej nie będziesz miał problemów...

Pozdrawiam.
podstawa to dokładność
Awatar użytkownika
DR4MA
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-26, 11:25
Lokalizacja: Będzin

Post autor: DR4MA » 2012-08-26, 19:43

a skoro z krakowa to pewnie gdzieś w zakopanem sie uczysz tej sztuki? zgadłem?
Pozdrawiam.
DR4MA.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-08-26, 19:47

Palisander. Jak czytam Twoje posty, to słyszę, że nie tylko twoje gitary grają, ale i twoja dusza gra! Piszesz b. od serca. Szacun
Sorry za offtop
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-09-07, 11:22

palisander pisze:Dobrze, że są młodzi ludzie , którzy mimo tej komercji, konsumpcji, kiczu i tandety która nas zewsząd zalewa i otacza bombardując nasze mózgi byle czym , gdzieś głęboko w sobie są w stanie odszukać piękno i sens właśnie w takich zajęciach jakie wykonujesz
Ja napiszę co innego: Dobrze,że sa ludzie , którzy chcą dzielić się wiedzą na takie tematy, bo co po tym,że ktos będzie chciał nauczyć się sztuki lutniczej jeżeli nie będzie nikogo, kto będzie chciał tą wiedzę przekazać. Dobrze wszyscy wiemy,że lutnicy niechętnie dziela sie wiedzą i niechętnie zdradzają rózne swoje techniki i tricki. Niech ktoś spróbuje sie dostać na np. pomagiera do jakiegoś lutnika w celu nauczenia się czegoś - prawie niemożliwe, a ja tego nie rozumiem w ogóle, bo przecież tacy mistrzowie kiedyś odejda i kto po nich przejmie pałeczke? Tak bardzo chcą, żeby ich wiedza poszła na marne z nimi do grobu?? Wiem - odjechałem od tematu, ale nastrój w tym temacie i zdjęcia mnie do tych przemyśleń zmusiły. I dodam,że chwała temu forum,że powstało i że można się tu tyle dowiedzieć od dobrych ludzi. Mi sie zawsze marzyła taka sztuka, ale do czasu aż tu "wdepłem" żyłem w przekonaniu,że to niemozliwe dla zwykłego człowieczka, który nijak nie ma dostepu do odpowiednich mistrzów i ich warsztatów. Pozdrawiam.
bartek529

Post autor: bartek529 » 2012-10-19, 23:34

Jako iż temat jest długoterminowy, jutro zrobię zdjęcia lakieru przed retuszem i cieniowaniem.

A na dowód, że się nie obijam :lol: , i by forum bardziej obfitowało w relację których tak mało
dołączam zdjęcia tego co się robi tzn #2 i #3 też 4/4. Będę starał się zamieszczać
więcej zdjęć, o ile nadciągająca matura na to pozwoli.

Czy ktoś ma jakieś pytania? Bo szczerze nie wiem o czym pisać.

Mam nadzieję że wreszcie pokażą się tematy "gitara akustyczna fotorelacja" bądź
coś podobnego, bo niestety muszę stwierdzić że od jakiegoś czasu pojawiają
się tylko (z wyjątkami) pseudolutnicze wątki :cry: ale to rozmowa na inny dział.
bartek529

Post autor: bartek529 » 2012-10-20, 12:36

Ok, no więc jeżeli chodzi o lakierowanie skrzypiec lakierem spirytusowym
to ja piernicze.. Lakier przy przypadkowym podwójnym pociągnięciu
przepala wszystko na wylot. Jako że robię to drugi raz w życiu, masa błędów.
W przyszłym tygodniu czeka mnie retuszowanie barwnikiem spirytusowym
(malutki pędzelek i kropeczka po kropeczce wszystkie brzydkości)
Przykładem przepalenia tzn wymycia jest lirka (miejsce dużo jaśniejsze)
Będzie ona jeszcze traktowana dwa razy lakierem bezbarwnym, później
retuszowana.

Komora kołkowa i wewnętrzna strona efów będzie ciemnofioletowa.

A teraz prezentacja moich zmagań :lol: zdjęcia przedstawiają kolor rzeczywisty.
Kosztowało mnie to masę ustawień aparatu ale efekt jest zadowalający.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau25 » 2012-10-20, 13:06

Jeśli są błędy to ich nie widać. Skrzypce wyglądają pięknie.
A co do lutniczych wątków to przydałoby się tu dodatkowo kilku lutników lub ich uczniów, żeby powstawało takich więcej ;-)
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2012-10-20, 17:34

No bardzo ładnie Ci to idzie Bartek. Instrument bardzo ładnie się już prezentuje. Cieniowanie jak pójdzie jeszcze będzie cudo. No i widzę, że nie śpisz tylko działasz cały czas dłubiąc nowe projekty... Brawo!


Pozdrawiam.
podstawa to dokładność
bartek529

Post autor: bartek529 » 2013-01-05, 07:25

Prace skończone :mrgreen:
Zdjęcia postaram się dzisiaj zrobić jeśli będą odpowiednie warunki fotograficznoświetlne.

I nic nie zastąpi pierwszych dźwięków z pierwszego instrumentu :shock:
Lutnictwo jest super!

Edit: Pierwszego instrumentu służącego do grania, a nie wieszania na ścianie.
bartek529

Post autor: bartek529 » 2013-01-05, 14:54

No to foty! (Kolor rzeczywisty)
Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau25 » 2013-01-05, 19:10

Piękne. Gratuluje instrumentu.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2013-01-05, 19:47

Bartek, chapeau bas. Obawiam się , że po obejrzeniu Twoich skrzypiec kilku profesjonalistów się pochlasta, a przynajmniej zawiesi działalność. Spodziewam się ich na naszym forum.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
bartek529

Post autor: bartek529 » 2013-01-05, 22:27

Dziękuje :oops:


Kombinat z tym kolorem rzeczywistym to rzeczywiście :lol: masz rację.
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2013-01-05, 23:01

Piękne skrzypki. Bardzo. Brak słów. Jakie bedą twoje następne nawet nie chce myśleć :shock:
Pewnie to wina zdjęć, bo wiadomo,ze nie pokazują wszystkiego idealnie, ale cienie mogłyby być troszkę intensywniejsze, ale to kwestia gustu.
ODPOWIEDZ