Długość gryfu stratocaster - prośba o pomoc

Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych.

Moderator: poco

informatkot
Posty: 457
Rejestracja: 2010-03-14, 10:48

Długość gryfu stratocaster - prośba o pomoc

Post autor: informatkot » 2010-10-20, 14:35

Witam strugam sobie pierwszą gitarkę, wystrugałem już korpus teraz pora na gryf. Doświadczenia i umiejętności niezbyt wielkie i nie wiem czy poradzę sobie z gryfem.
Dlatego może dość głupie pytanie - ale nie do końca. Może ktoś bardziej doświadczony pomoże potrzebuje informacji o długości typowego gryfu od fendera stratocastera licząc od siodełka do końca stopy gryfu - nie podstrunnicy. Potrzebne jest to mi do umiejscowienia mostka w taki sposób, aby przy wymianie gryfu nie trzeba było zmieniać położenia mostka, niezależnie od ilości progów w gryfie.
Proszę o pomoc.
POzdrawiam.
Kris
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-05, 21:46
Lokalizacja: Stok Lacki k. Siedlec

Post autor: Kris » 2010-10-21, 21:54

ehm... długość gryfu możesz sobie na planach zmierzyć bo przecież zależy też od kształtu główki a jeżeli chcesz więcej progów to raczej przedłużasz podstrunnice w stronę mostka a nie gryf (oczywiście ogranicza cię pozycja przetworników) Bo jeżeli przedłużysz gryf to zmienia się menzura i przestawiasz mostek ale to w skrajnych przypadkach bo przecież w nowym gryfie mozesz progi nabić tak żeby nie musieć przesuwać mostka, zresztą wątpie żeby ci to było potrzebne kiedykolwiek. Jeżeli to twoja pierwsza gitara to poprostu rób ją według planów.
ODPOWIEDZ