Witam! Cześć!

Tu możesz się przywitać i przedstawić (wymagane)

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
hubertus
Posty: 199
Rejestracja: 2012-08-15, 13:40
Lokalizacja: Łódź

Witam! Cześć!

Post autor: hubertus » 2012-08-15, 16:45

Witam serdecznie!

Jakiś czas temu, między obowiązkami związanymi z moją główną życiową profesją, zacząłem zajmować się renowacją starych lub zniszczonych instrumentów. Sprawia mi to wiele radości i działa na mnie kojąco. To jak dać komuś drugą szansę w życiu :-)

Od zawsze interesowała mnie plastyka drewna oraz jego wykończenie. Poznawałem ją właściwie od dziecka z racji tego, że mój tata jest zawodowym artystą a ja w tym duchu dorastałem i ciągneło mnie zawsze do prac manualnych. Od dawna przeglądam wasze forum i znalazłem wiele metod, które bardzo mi się przydały i które mam zamiar wykorzystać w dalszej praktyce.

ostatnio wykonałem renowację akustyka (którego znalazłem z ułamaną główką w magazynie rekwizytów na stercie gratów), akustyka jazzowego oraz niemieckiej zabytkowej gitarolutni. Zacząłem też prace nad mandoliną.

Od wielu lat gram na gitarze techniką klasyczną, przez pierwsze lata w szkole, potem prywatnie z nauczycielem. Gitara elektryczna też nie jest mi obca (ostatnio nawet bliższa).

Pozdrawiam!
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-08-15, 17:02

Powitać. Cytując klasyka jesteś "po linii i na bazie". Zatem łącząc przyjemne z pożytecznym będziesz miał wiele frajdy z udziału w naszym forum, a mam nadzieje i Twoim forum.
Dziel się swoimi sukcesami i wpadkami, gdyż to one wzbogacają wiedzę o tym, czego nie możemy przewidzieć, a co było udziałem innych.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
hubertus
Posty: 199
Rejestracja: 2012-08-15, 13:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: hubertus » 2012-08-15, 17:43

Ja także mam taką nadzieję i czuję się przyjęty! :-)
Awatar użytkownika
hubertus
Posty: 199
Rejestracja: 2012-08-15, 13:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: hubertus » 2013-08-15, 08:44

Drodzy Koledzy!

Właśnie dotarło do mnie, że minął rok od kiedy do Was przybyłem. Robiąc małe podsumowanie, kiedy się tutaj zapisywałem miałem na koncie zaledwie dwie wykonane (w prowizorycznych piwnicznych warunkach renowacje). Przez ten rok udało mi się znaleźć/wygospodarować przestrzeń i stworzyć/zorganizować prawie od zera mój warsztat, zgromadzić kilka narzędzi oraz wiele zabytkowych instrumentów. Obecność na tym Forum pomogła mi w determinacji, żeby to osiągnąć, dlatego dziękuję Wam za ten rok!

Pozdrawiam! :-)
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2013-08-15, 17:07

To jest przykład, jak z małego zrobić wielkie. :-D
Dziękuję również za wiele cennych informacji i aktywny udział w pracach forum.
Dzieki takim jak Ty chce się uczestniczyć w szerzeniu wiedzy, nie tylko lutniczej, bo ta jest trudna sztuką, ale sam instrument jest wypadkowa wielu innych interdyscyplinarnych działań.
Dzięki za teraz i proszę o więcej na jutro. :-D
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ