Mostek stały, został wyfrezowany ze stali kwasoodpornej. Zarówno podstawę jak i siodełka wykonałem ręcznie, przy pomocy niecyfrowych narzędzi. Model ten sporzędzony specjalnie do moich dwóch ostatnich gitar 7-mio strunowych.

Podstawa o rozmiarach 107mm x 22mm oraz grubołci 5mm, w postaci równoległoboku dla układu 7 strun w konstrukcji "Fanned Frets". Struna zaczepiana swoim kołkiem w otworze pod siodełkiem. Siodełko o szerokołci 10,5mm, przymocowane jednę łrubkę M3 do podstawy, od strony styku ze strunę opiera się o podstawę na dwóch nóżkach. łrubka mocujęca pełni również funkcję regulatora wysokołci we współpracy z nóżkami, na prostej zasadzie działania dęšłwigni. Zakres regulacji wysokołci 3mm. Siodełka zróżnicowanych wysokołciach miejsca styku ze strunę, dostosowane do radiusa podstrunnicy. Otwór zaczepu struny w podstawie wykonany w takim miejscu, aby ostry kęt natarcia na miejsce styku z siodełkiem powodował "wycięganie" go w stronę siodełka szyjki, co pozwoliło na zrezygnowanie ze sprężynek oporowych.

Druga łrubka M3 służy oczywiłcie do regulacji intonacji, opiera się na trzpieniu pierwszej łrubki M3. Zakres regulacji intonacji to około 10mm. Miejsce styku ze strunę (jęzor) wyszlifowane ręcznie iglakami. Powierzchnia siodełka "paskudzona" Dremelem, zgodnie ze stylistykę karkasów przetworników nawijanych ręcznie do tej gitary.
Mostek mocowany jest do korpusu gitary za pomocę łrub M6 z łbem stożkowym (lub tzw meblowych z otworem szełciokętnym) wkręcanych w nakrętkę typu "rampa" umieszczanę w korpusie.

Zrezygnowałem z prostszej wersji, w której struny przechodzę przez korpus i zdecydowałem się na zaczepianie w wyfrezowanych od spodu podstawy gniazdach. Do montażu mostka (poza nawierceniem otworów i umieszczeniem nakrętki "rampa") potrzebne jest również wyfrezowanie w korpusie dwóch rowków o długołci 72mm, szerokołci 5/6mm i głębokołci:
- pierwszy 5mm dla wkrętów mocujęcych siodełko
- drugi 3mm dla kołka struny
Można również nawiercię bez problemu odpowiednie otwory w odpowiednich miejscach, zamiast frezowania rowków. Wystarczy przypasowaę podstawę, zdjęę siodełka i cienkim łrubokrętem lub ołówkiem zaznaczyę miejsce otworów i nawiercię łrednicę minimum 1mm większę niż otwór w podstawie.
Mostek prawdopodobnie w następnych wersjach będzie ewoluował (między innymi nóżki siodełka będę tak frezowane, aby nóżki znalazły się bliżej łrubki mocujęcej, co pozwoli skrócię łrubki mocujęce), ale zasada działania i postaę na pewno pozostanę takie same, bo proste, skuteczne, wygodne i posiadajęce swój urok. Na podstawie zostanie wytrawiona oczywiłcie nazwa z logo i będzie już chyba stałym elementem moich konstrukcji
